VALİ EKREM CANALP’İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp yayınladığı mesajda; “Annelerimiz; bizleri dünyaya getiren, ömürleri boyunca koruyup kollayan, şefkat, merhamet ve sevgi dolu yürekleriyle bizlere her zaman yol gösterici olan, en kıymetli varlıklarımızdır.
Yüreklerindeki sınırsız sevgi, büyük bir özveri ve çaba ile bizleri geleceğe hazırlayan, bizlere aşıladıkları değerlerle dünyamızı daha yaşanılabilir hale getiren annelerimizin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bu nedenle de en değerli varlıklarımız olan annelerimize sonsuz sevgi, saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, hak ettikleri hürmeti ve sevgiyi yılın bir günü değil her zaman göstermeliyiz.
Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında hiç şüphesiz en çok annelerimizin payı vardır. Bizler, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, ‘ana gibi yar olmaz’ diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören kültür ve geleneğin temsilcileriyiz. En çaresiz zamanlarımızda bile bizleri umuda ulaştırabilecek en güvenli köprü yine onların omuzları, onların varlığı ve desteğidir. Bu sebeple hepimiz çok iyi biliyoruz ki annelerimizin hakkı ödenmez.
En değerli emanetlerimiz olan Şehit annelerimiz, tüm milletimize bırakılmış ortak emanetlerimizdir. Şehit annelerimiz unutmasınlar ki bizler gibi milyonlarca evlatları var. Bu millete kahramanlar vermiş tüm annelere hürmetlerimi sunuyorum.
Değerli annelerimiz; pandemi nedeniyle bu yıl alıştığımız ve hak ettiğiniz ziyaretlerden maalesef uzak olacaksınız. Hepimiz; sizlerin ellerini öpebildiğimiz, annelerin evlatlarıyla kucaklaştığı bir Anneler Günü’nü gerçekten çok özledik. Bu yıl uygulanan virüsle mücadele tedbirleri kapsamında bu özel günü evlatlarımız sizlerden uzak geçirecek olsalar da bilmenizi isterim ki bilgeliğinizin ışığında bu dünyada bizlerin en değerlisi siz annelerimizsiniz. Bu özlemin, bu hasretin bitmesini yürekten temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle en değerli varlıklarını vatan, bayrak ve millet uğruna cepheye gönderen Şehitlerimizin annelerine sevgilerimi, saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum. Yaşamımız boyunca vazgeçemediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, bizleri karşılıksız sevgi ve emekleriyle büyüten tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”dedi.

 946 total views,  2 views today

Next Post

İktidar İntiharlara Rağmen Küçük İşletmeleri Umursamıyor

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda esnafın içinde bulunduğu sıkıntılara dair açıklamalarda bulundu.İktidar İntiharlara Rağmen Küçük İşletmeleri Umursamıyor Arda, intihar haberlerine seyirci kalan iktidar, destek paketlerinde “mış” gibi yapmaya devam ediyor. Saraya hapsolmuş iktidarın esnaftan ve KOBİ’lerden bihaber olduğu anlaşılıyor. İktidarın pandemi nedeniyle işletmeler için açıkladığı 5 milyarlık destek programı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp