Vali Günay ÖZDEMİR; “yabancı öğrencilere sahip çıkmalıyız”

admin

Vali Günay ÖZDEMİR; yabancı öğrencilere sahip çıkmalıyız (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Günay Özdemir, Hırvatistan, Polonya, Hindistan, Belçika, Yunanistan, Arnavutluk’tan gelen ve ülkelerinde Türkoloji Bölümü okuyan öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen etkinliğe katıldı.

Vali Günay ÖZDEMİR; yabancı öğrencilere sahip çıkmalıyız (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın desteğiyle Edirne Mimar Sinan Vakfı’nın yürüttüğü, ülkemizin kültürünü ve sosyal hayatını eğlenerek öğrenmeyi amaç edinmiş öğrencilerin olduğu etkinliğe Edirne Valisi Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Mustafa İkiz, YTB Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şentürk, Mimar Sinan Vakfı Başkanı Av. Şükrü Çeşme katıldı.

Trakya Üniversitesi Meriç Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Özdemir, Türkçe’nin daha iyi yerlere gelmesi için bu tür çalışmalara devam edeceklerini ve ülkemize gelen bu öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

 

 67 total views,  2 views today

Next Post

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak

            İnsanlarımızın günlük yaşamda sık sık kullandığı bu sözcükler genellikle bir badireden önemli bir sorundan dertten kaçmak isterken onun daha büyüğü ile karşılaşma endişesini ifade etmek için kullanılır. Ülkemiz 15 Temmuzla gerçekten bir milli felaketin sınırından döndü. Halkımız el ele verip kenetlendi demokrasiye sahip çıktı. Bu ülkemiz demokrasimiz açısından çok […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp