Vali Günay Özdemir’den 23 Nisan Kutlama mesajı

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; Dünyada ilk defa çocuklara armağan edilen bayram olma özelliğini taşıyan ve tüm dünya çocuklarının ülkemizde buluştuğu gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı olan bugünü sadece bizim çocuklarımıza değil tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Dünyanın geleceğini şekillendirecek olan çocuklar arasındaki karşılıklı dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bu bayram ile Büyük Önder, daha o günlerde uluslararası dostluğa ve barışa giden yolun çocukların elinde yükseleceğini öngörmüştür.

Bu sene Bulgaristan, Yunanistan, Kosova, Hırvatistan, Romanya ve çevre illerimizden gelen çocuklarımızla 9.sunu gerçekleştirdiğimiz Balkan Çocuk Şenliği’nin, ülkeler arasında barış ve dostluğun geliştirilmesine, ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesine büyük katkı sağlayacağı aşikârdır. Balkanlardan gelen bu evlatlarımızı ailelerin yanına yerleştirerek Türk kültürünü, misafirperverliğini, örf, adetlerini yerinde göstererek, halklar arasında var olan kardeşlik duygusunu pekiştirerek bölge barışına katkı sağlamayı amaçladık. Evlerini ve gönüllerini açarak bu çocuklarımızı misafir eden ailelerimize de özellikle teşekkür ediyorum. Dünyada barış ve kardeşliğin temellerini, Atamızın tüm çocuklara armağan ettiği bu bayramla atıyoruz.

Bu vesileyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Ulusal Kurtuluş Mücadelesi uğrunda canını verenleri minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve bütün ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

 

 128 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsası'ndan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım yayınladıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Kutlama mesajında şu ifadelere yer verdiler; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün, tüm dünya çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.ncı yılını milletçe kutlamanın kıvanç ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp