Vali Günay Özdemir’den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

admin

Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos zafer bayramını kutlamanın heyecanı içindeyiz.

Tarihi şan ve şerefle dolu olan Türk Milleti için Ağustos ayının ayrı bir özelliği vardır. 26 ağustos 1071 yılında Malazgirt zaferi ile Anadolu’ya adım atan Türk Milleti, 30 Ağustos 1922 de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkomutanlığında elde edilen zaferlerle Anadolu yeniden yurt edinmiştir. Ayrıca bu zafer, yıkıldı denilen bir Türk Devletini bile, hiç kimsenin yıkmaya gücünün yetmeyeceğini, onun ancak kendi içerisinden çıkan kudretli bir iradeye dönüştüğünü, Türk’ün istiklâl ve hürriyetinin, kendi kurduğu bir devletten diğerine devredilip gideceğinin ispatıdır.

Türk milletinin nice fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesini bütün dünyaya haykırdığı ve sonucunu zaferle taçlandırdığı 30 ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde açtığı altın bir sayfadır.  Bilinmelidir ki,  üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları; atalarımızın yegâne emaneti olup, korunması ve her türlü değerin üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, milletimizin selameti için canlarından vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet anıyor, gazilerimizden vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara hayırlı ve sağlıklı ömürler diliyorum.” Dedi.

 106 total views,  2 views today

Next Post

Ayçiçeği Üreticisinin yüzü güldü

Bu sene yağan yağışlarla iyi verim elde eden Ayçiçeği Üreticisine Trakya Birlik’ten de sevindirici haber geldi. Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı Ayçiçeği ön alım fiyatı bölge üreticisinin yüzünü güldürdü. Önceki gün açıklanan Ayçiçeği ön alım fiyatı hakkında görüşlerini belirten üreticiler; “Bölgenin en büyük Kuruluşu olan Trakya Birlik açıkladığı ön alım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp