Vali Hasan Duruer, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nu ziyaret etti

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen seçimlerde Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçen  Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu’na Vali Hasan Duruer ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve üyeleri ETSO hizmet binasında bulunan çalışma ofislerinde Vali Duruer’i ve Güler’i ağırladılar. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan Vali Duruer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Edirne Kadın Girişimciler İcra Kurulu hakkında bilgi verdi.

Bu kurullara seçilerek üstlenilen bu aktif rolün sorumlulukları olduğuna değinen Vali Duruer, Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve Üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu ve kadınların daha aktif olmasını, tüm sivil toplum kuruluşlarının yönetim ve meclislerinde de  görev almalarını istedi.

Vali Duruer, Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine,sosyal sorumluluk çerçevesinde Edirne de bulunan sivil toplum örgütleriyle işbirliği içerisinde bulunmaları gerektiğinin  altını çizerek:”Trakya Kalkınma Ajansı ve İşkur’dan faydalanın. Başka illerde bulunan başarılı kadın girişimcileri Edirne’ye davet edin ve  yapılan toplantılarda  ilimizdeki  kadın girişimcilerle  görüştürün ve başarı hikayelerini dinleyin” şeklinde konuştu.

Edirne’de müteşebbis sayısının az olduğuna değinen Duruer, yeni projelerin daha çok kadın girişimcilerin ekonomik hayata girmesi demek olduğunu söyledi. Edirne’nin Balkanların merkezi olduğunu, tarım, turuzim ve sanayi alanında potansiyelinin olduğunu ama değerlendirenin olmadığını söyleyen Durer:” Edirne’de müteşebbis sayısı az.Biraraya gelerek müteşebbis olmakta fayda var” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler’de Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimiyle başlayan, çok önemli bir proje olduğunu söyleyerek, ETSO hizmet binasında  Kurul için tahsis edilen bir ofiste çalışmalarını sürdüren  Kadın Girişimciler İcra Kurulu’na çalışmalarında başarılar diledi. 

 234 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Kent Konseyi Akp İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Edirne Kent Konseyi 24.12.2012 günü yapılan yürütme kurulu toplantısında Edirne Belediye Meclisinde grubu olan AKP ve CHP’yi ziyaret etme kararı aldı. Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Özer DEMİR, Nur Yılmaz ELÇİN, Ayşe BAŞ ve Hasene İZBASMAZ AKP Edirne İl Başkanlığına ziyarette bulundu. AKP adına ziyarete İl Başkanı Müjdat KAHVE, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp