Vali Hasan Duruer Mimar Sinan Vakfı’nı Ziyaret Etti

admin

Edirne Valisi Hasan Duruer Edirne Mimar Sinan Vakfı’na iade-i ziyarette bulundu. Vakıf merkezine gelişinde Vakıf yetkilileri tarafından karşılanan Vali Hasan Duruer’in ziyaretinde başta Vakfın kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere mütevelli heyet üyeleri ile vakıf gönüllüleri hazır bulundu.

 

Görüşmede vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgi veren mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme “Edirne Mimar Sinan Vakfı olarak orta ve yüksek öğrenim öğrencilerine barınma imkanı sağlamanın yanı sıra karşılıksız eğitim bursları vermeye devam ediyoruz. Balkan Kültür Merkezimizde düzenli seminerler ve kültürel programlar icra ediyoruz. Bu yıl da Edirne, Bulgaristan ve Makedonya’da kurban organizasyonu gerçekleştirdik. En son geçtiğimiz günlerde Bulgaristan’da bulunan İmam Hatip Okullarında okuyan öğrencilere kıyafet yardımı yaptık” dedi.

 

Valilik olarak Edirne’de eğitime, kültüre ve komşu ülkelerle ilişkilere önem verdiklerini belirten Vali Duruer, sivil toplum kuruluşu olarak Vakfın yaptığı çalışmaların önemli olduğunu söyledi.

 

Vakfın kurucu başkanı Hasan Gümüş Edirne’nin şehir ruhunun yeniden canlandırılmasının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Edirne köklü ve mazisi şanla şerefle dolu önemli bir şehir. Ancak maalesef yaklaşık yüzelli yıldan bu yana Edirne’de bir şehir ruhu ve eşraf kültürü bir türlü oluşmamıştır. Edirne’nin gerçek kimliğine ve ruhuna kavuşması için resmi makamlardan sivil topluma kadar herkesin üzerine düşeni yapması gerekir. Valiliğin ‘Akademi Edirne’ isimli çalışmasını ve komşu ülkelerle ilişkilerini bu açıdan önemsiyoruz.”

 

Balkan Kültür Merkezi birimlerinde incelemelerde bulunan Vali Duruer binayı beğendiğini ifade ederek Mimar Sinan Vakfı’na çalışmalarında başarılar diledi.

 196 total views,  2 views today

Next Post

Daha Ne Kadar Sürecek

Televizyonları açarken ellerimiz titriyor” acaba bugün televizyonda,gazetelerde kötü bir haber var mı” diye endişeleniyoruz. Güneydoğudaki kanayan yara terör belası  ne zaman son bulacak. Terör kurbanları evlatlarımızın evlerine ateş düşmeye devam ediyor. Şehitlerimizin cenaze törenlerine bakıyorsunuz genellikle dar gelirli ailelerin evlatları. Şehir,köy mezarlıklara bakınız, her bölgede şehit mezarlıkları doldu” Analar ağlamasın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp