Vali ÖZDEMİR “Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı”

admin

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne’de, demokrasi nöbetinde 20 bini aşkın vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklarda insan seli oluşturdu. Edirne Valisi Günay Özdemir’in ‘Devlet-Millet işbirliği’ çağrısıyla Mimar Sinan Spor Salonu önünde başlayan yürüyüş Atatürk anıtına kadar devam etti.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (5)

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz 2015 gecesi yaşanan askeri darbe girişiminin ardından Edirne’de demokrasi nöbetleri devam ediyor. Edirne halkı tüm Türkiye’de olduğu gibi genci yaşlısıyla ellerinde Türk bayrakları ile cadde meydanları doldurarak, demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (6)

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Milletvekili Erdin Bircan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Milliyetçi Hareket Partisi Hakan Özkan, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve binlerce Edirneli, Mimar Sinan Spor Salonu önünde toplanarak, kent merkezinde bulunan Atatürk Anıtı önüne kadar ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi yürüyüşü gerçekleştirdi.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Anıt önünde hazırlanan platformda, halka hitap eden Vali Özdemir, 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek, “Aziz Milletimizin kendisine, Milli İradeye, Devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan ve 16 Temmuz 2016 sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Bu hain darbe girişiminin başarısızlığa uğraması ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Edirne halkının da birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi ile mümkün olmuştur” dedi.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (7)

 

 

 

 

 

 

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in en temel yapı taşının demokrasi ve demokratik bir hukuk devleti çatısı altında bir arada yaşamak olduğunu vurgulayan Vali Özdemir, “Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada milletimizin geleceğinin en önemli garantisidir. Türkiye Cumhuriyeti, Edirne’de olduğu gibi Milletine ve Devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın desteği ile Demokrasi ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Yaşanan bu olağanüstü sürecin hızla normale dönmesi için her zamankinden daha fazla sağduyu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (2)

 

 

 

 

 

 

Vali Özdemir, geçmişte olduğu gibi bu günde demokrasiye sahip çıkan Edirne halkına teşekkürlerini ileterek, “Darbe girişimine destek vermeyen ve karşı mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, güvenlik güçlerimize, siyasi parti temsilcileri ile STK’larımızın sağduyulu açıklamalarına ve basınımızın darbe karşıtı tutumuna sonsuz teşekkür ediyoruz. Devletimiz ve halkımızla omuz omuza bu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyor, darbe girişimi karşısında canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimize ve demokrasimize bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Vali ÖZDEMİR Edirne dün olduğu gibi bugün de demokrasiye sahip çıktı (9)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Özdemir’in konuşmasının ardından demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar devam ederken, Edirne Belediye Bandosu da Atatürk’ün sevdiği türküleri ve marşları seslendirdi.

 

 73 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’li futbol hakemleri İsveç’te görev yaptı

              17-24 Temmuz tarihleri arasında İsveç’te düzenlenen dünyanın en kapsamlı gençlik organizasyonu olan Gotia-Cup’ta  Edirneli 10 futbol hakemi  de görev aldı.             Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Bilal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp