Vali Özdemir; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Serhat Şehri Edirne’mize gelişinin yıldönümünde saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum”

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir’in Atatürk’ün Edirne’ye  gelişi İle İlgili yayımladığı mesajda; Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’mizi üçüncü kez ziyaret edişinin 87. yıldönümünü kutluyoruz. Değerli Edirneliler; Atatürk; Edirne’ye üçüncü kez gelişinde Selimiye Camisini ziyaret eder, minberle avize arasında durur ve etrafındakilere “Beyler, hiçbir dine bağlı olmayan kalp istirahatten mahrumdur. Bakınız ecdadımız İstanbul’un fethinden tam 125 sene sonra, bu şaheser camiyi İstanbul’da değil de Edirne’de yaptırmış; böylece Edirne’ye mührünü basmış, tapulaştırmıştır. Dahi Mimar Sinan, sanat ve din aşkıyla bu eseri bina etmiştir” der.Cami çıkışında vatandaşlarla ilgilenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 21 Aralık’ta geldiği Edirne’den, 25 Aralık 1916 günü büyük bir törenle doğu cephesine uğurlanır.

Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Atamızın yaşamını, düşüncelerini tüm yönleriyle gençlerimize öğretmek, genç kuşakları O’nun düşünceleri doğrultusunda geleceğe hazırlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Serhat Şehri Edirne’mize gelişinin yıldönümünde saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum.” Dedi.

 151 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Ekmek Yeniden 1 TL

  Edirne’de Nisan ayında yapılan zam ile 1.25 TL’ye yükselen ekmek fiyatı, Edirne Valiliği’nin yaptığı itiraz ile Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı fırınlarda yapılan zam iptal edilerek tekrar 1 TL’ye düşürüldü.             Nisan ayında ekmeğe yapılan % 25’lik zammın ardından Edirne Valiliği Haziran ayında karara itiraz ederek,1. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp