Vali Özdemir Hıdırlık Tabyasında İncelemelerde Bulundu

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir, Balkan Savaşlarındaki Edirne savunmasında karargâh olarak kullanılan  “Edirne Balkan Tarihi Müzesi” olarak düzenlenmeye başlanan Hıdırlık Tabyasında incelemelerde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ile birlikte Hıdırlık Tabyasında incelemelerde bulunan Vali Günay Özdemir, Edirne tarihinde önemli yere sahip olan bölgenin Edirne Balkan Tarihi Müzesi’ne dönüştürülmesinden sonra cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Tabyada dolgu ayarları proje kotuna getirilirken,700 gün sonra Balkan Tarihi Müzesi olarak ziyarete açılacak. Edirne’deki 30 tabyadan en büyüğü olan Şükrü Paşa’nın Edirne’yi 155 gün savunduğu tabyadır. Edirne Balkan Tarihi Müzesi olarak düzenlenecek tabya; dinlenme alanları, animasyon odaları, maketler, balmumu heykelleri, yaşam alanları ile Türkiye’nin ve Balkanlar’ın en büyük ve interaktif müzesi olacak. Müzede I. Murat, Fatih Sultan Mehmet ve Şükrü Paşa gibi Edirne tarihinde derin izleri olan kahramanlar önemli yere sahip olacak.

 149 total views,  2 views today

Next Post

Safir Koleji öğrencilerinden şampiyonluk başarısı

Edirne Safir Koleji 9/A sınıfı öğrencilerinden Milli Güreşçimiz Melda Dernekçi, Slovenya’da yapılan Yıldızlar Balkan Şampiyonasından ülkemize ve şehrimize altın madalya getirdi. Rakiplerinin hepsini yenerek 1.’liği hak eden milli güreşçi ailesini ve okulunu gururlandırdı. Bunun yanı sıra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Badminton İl Turnuvası Minik Erkekler kategorisinde düzenlenen yarışmada Safir Koleji […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp