Vali ÖZDEMİR şehit aileleri ve gazilerle bayramlaştı

admin

Bayram ziyaretlerini sürdüren Edirne Valisi Günay Özdemir ve beraberindeki heyet Şehit aileleri ve Gazilerle bayramlaştı. Vali Özdemir’in ziyaretlerine Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün,  İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş eşlik etti.

sehit-aileleri-ve-gaziler-3

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk olarak Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesini ziyaret eden Vali Günay Özdemir, dernek başkanı İbrahim Çalış ve gaziler tarafından karşılandı. Gazilerle tek tek tokalaşan ve hal hatır soran Vali Özdemir daha sonra dernek binasına geçerek bir süre sohbet etti.

sehit-aileleri-ve-gaziler-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Vali Özdemir daha sonra Edirne Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret ederek şehit yakınları ile bir süre görüştü. Dernek Başkanı Faruk Çiftçi ve Dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Özdemir derneğin ihtiyaç talepleri hakkında bilgiler aldı.

Vali Özdemir burada yaptığı konuşmada “Biz bugün burada rahat bir şekilde bayramlaşabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu milletin yok oldu denilen birlik beraberlik ruhunu vatan sevgisini 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminde tekrar gördük. Halkımız hiç düşünmeden kendisini tankların önüne atarak şehit ve gazi oldular, biz sizlerin böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Hepinize tekrar hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

bayram-ziyaretleri-5

 84 total views,  2 views today

Next Post

Muhtarlarla geleneksel bayram buluşması

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu ülkeyi cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı kalarak, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlayarak, hep birlikte payidar kılmak istediklerini, herkesin de hedefinin bu olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kurban Bayramı nedeniyle Edirne mahalle muhtarları ile Belediyeye bağlı Protokol Evi’nde bir araya geldi. Muhtarların bayramını kutlayan Gürkan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp