Vali Özdemir Taşkın Sahasında İncelemelerde Bulundu

admin
Edirne Valisi Günay Özdemir, yağışlar nedeniyle debileri yükselen ve taşkınlara neden olan Meriç ve Tunca nehirlerinde incelemelerde bulunarak, yaşanan nehir taşkınlarıyla ilgili, Valilikte bir kriz masası oluşturulduğunu söyledi.
 Edirne Valisi Günay Özdemir, Bulgaristan ve bölgede etkili olan sağanak yağmur nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapalı bulunan Tunca Köprüsü’nde basın açıklamasında bulundu.  Edirne’nin birkaç gündür taşkın tehlikesiyle ilgili bir sıkıntısı olduğunu ifade eden Vali Özdemir; “Bu sıkıntıyı özellikle Bulgaristan yetkilileriyle beraber günlük olarak takip ediyoruz. Aynı zamanda Devlet Su İşlerimizin internet sitesinden de bu bilgileri paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız özellikle bu bilgilere göre kendileri de takip ediyorlar. Aynı zamanda bizim hem DSİ’nin hem de AFAD’ın ve diğer kamu görevlilerinin uyarılarını da biz vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bu uyarılara uysunlar. Bu uyarılara uydukları sürece hem can hem de mal güvenliği açısından herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmayacaklardır” dedi.
 Valilikte bir kriz masası oluşturulduğunu ifade eden Vali Özdemir; “Bununla ilgili AFAD, DSİ, emniyet ve jandarma bu işleri takip ediyorlar. Vatandaşlarımız bu kriz merkezini arasa da aramasa da yine bilgilendiriyoruz. Kanal Edirne Projesi maalesef bitememişti. En son köprü ve köprü bağlantısı kalmıştı. Şu anda bin 400 metreküpe yaklaştı. Aslında bunun 750 metreküpünü kanal Edirne’yle bypass etmiş olacaktık. Dolayısıyla seviye de bu kadar yükselmemiş olacaktı” diye konuştu.

 90 total views,  2 views today

Next Post

Sürücü Belgesi ve Pasaport İşlemleri için Önemli Açıklama

Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt yaptığı yazılı açıklamada;  İl Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerince yürütülen “Pasaport ve Sürücü Belgesi” işlemlerinin, İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine devri yapılacağından dolayı, 30 Mart 2018 Cuma günü İl ve İlçe emniyet Müdürlüklerince  Pasaport ve Sürücü belgesi için yeni müracaatların alınmayacağı ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp