Vali Özdemir; “Türk ordusu ve Türk Milletiyle ne kadar gurur duysak azdır.”

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce düzenenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreninde konuşan Edirne Valisi Günay Özdemir, ülkemizin bağımsızlığını ve hürriyetini şehit ailelerinin evlatları ve gazilerimiz sayesinde koruduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Öncelikle, Afrin’de 10 gündür devam eden Zeytindalı operasyonunda görev yapan askerlerimizi inşallah rabbim korusun ve onların sağ salim ülkemize dönmesini nasip etsin diyorum.  Çünkü, o bölgede terörle mücadelede, Türkiye içinde ve dışında ciddi anlamda çalışmalar yapan, mücadeleler veren güçlü ve Dünya’ya ders veren bir Türk ordusu ve bir Türk milleti var. Bundan dolayı da bu Türk ordusu ve Türk Milletiyle ne kadar gurur duysak azdır.  Tarih boyunca Türk milletinin her zaman kahramanlıklarla ve zaferlerle ve mücadelelerle dolu çok önemli bir geçmişi var. Anadolu’ya girmeden önce Orta Asya’dan itibaren önemli ve başarılı mücadelelerimiz olmuştur.

“Sizlerin yetiştirdiği evlatlar sayesinde bu ülke bağısızlığını ve hürriyetini koruyor

Yine, Malazgirt’te, Anadolu’da ciddi mücadelelerimiz olmuştur. Edirne’nin, Balkanların fethinde Türk ordusu ve Türk milletinin önemli zaferleri olmuştur. Son dönemde özellikle biliyorsunuz Balkan Savaşında, Sarıkamış’ta, Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti birlik ve beraberlik içerisinde büyük mücadeleler vererek önemli zaferler kazanmıştır. En son 15 Temmuz’da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın halka seslenişi ile, halkımızı sokaklara davet etmesiyle de yine bu Türk milleti önemli bir başarıyı bütün Dünya’ya karşı birlik ve beraberliğini göstermiştir. Görüyoruz ki tarih boyunca düşmanlarımız hiç eksik olmamıştır ve bundan sonra da olmayacaktır. Onun için Türk milleti son bu Afrin olayında % 85 -90’a yakın desteğiyle birlik ve beraberliğini göstermiş ve burada da yine önemli başarılar, önemli zaferler elde etmekte, terörle mücadeleyi de yine insani ölçüler içerisinde göstermektedir. Ne zaman bir mazlum millet varsa,  ne zaman bir yardıma ihtiyaç olan insan varsa, Türk milleti her zaman yanında olmuş, bundan sonrada yanında olacağına inanıyorum.

“Gazilerimize ve şehit ailelerimize bizim kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır.”

Çünkü Türk milleti her zaman mazlumun yanında olmayı inancının ve değerlerinin bir gereği saymıştır. Özellikle ben şehit ailelerimize ve gazilerimize bu konuda şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sayesinde, sizlerin yetiştirdiği evlatlar sayesinde bu ülke bağımsızlığını ve hürriyetini koruyor. Bundan sonrada inşallah koruyacaktır. Gazilerimize, şehitlerimize, şehit ailelerimize bizim kapımız ve gönlümüz her zaman açıktır. Bizler sizler için ne yapsak azdır ve bundan sonra da bizler her zaman sizlerin emrinizde ve hizmetinizdeyiz ve bizler sizlerin birer evladıyız. Bunu da her zaman her yerde söylemekten büyük mutluluk ve memnuniyet duyuyorum. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın takdimi adına bugün burada bu beratı ve madalyayı sizlere takdim edeceğim. İnşallah bunu bir övünç madalyası olarak kendinize, torunlarınıza ve bütün insanlığa gösterirsiniz.

 80 total views,  2 views today

Next Post

İl Sağlık Müdürü KALKAN "Sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti Kınıyoruz"

02 Şubat 2018 tarihinde , Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde gece nöbeti esnasında saldırıya uğrayan Dr. Tuğba ÇIKMAZ ile ilgili Edirne İl Sağlık Müdürlüğünden Kınama mesajı yayınlandı. Yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi; “Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesinde, 02.02.2018 tarihindeyaşanan şiddet olayı ile ilgili olarak; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp