Vali Özdemir’den Türkiye birincilerine ödül

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir, Türkiye Değer Ödülleri Yarışması’nda,  ‘Sorumluluk’ temalı karikatürüyle Türkiye 1.si olan Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Levent Tuna Tosun ve “insan ve mekân” konulu EBA 2. Kısa Film Yarışması’nda Tebdil-i Mekân” isimli eseriyle başarı ödülü alan Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Enes Arda’yı ödüllendirdi.

vali-ozdemirden-turkiye-birincilerine-odul-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Türkiye Değer Ödülleri’nin beşincisi ‘2015-2016 Eğitim – Öğretim Yılı’nda “Sorumluluk” temasıyla gerçekleştirilmiştir. Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Levent Tuna Tosun, okul seçici kurulu tarafından ‘ Eser Ödülü ‘ kategorisinde aday gösterilmiş ve eser 15 Mart 2016 tarihinde il seçici kuruluna yollanmıştır. Yapılan değerlendirme sonucunda İl 1. si olmaya hak kazanan karikatür, ilimizi temsilen yarışmaya yollanmış ve Türkiye birincisi oldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve öğrenci Levent Tuna Tosun 23 Ekim 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen ödül törenine katılarak ödülünü aldı.

vali-ozdemirden-turkiye-birincilerine-odul-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 EBA 2. Kısa Film Yarışması Öğrenci Kategorisi Başarı Ödülü

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2015-2016 eğitim öğretim yılında ikincisi gerçekleştirilen “insan ve mekân” konulu EBA 2. Kısa Film Yarışması’nda Öğrenci kategorisinde Türkiye genelinden 185 öğrenci yarışmaya katılmıştır. Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Enes Arda “Tebdil-i Mekân” isimli eseriyle Başarı Ödülü almaya hak kazandı.

Öğrenci ödülünü, 19 Ekim 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla, Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen törende aldı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, her iki yarışmada büyük başarılara imza atan öğrencileri ve İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ı makamında kabul ederek ödüllendirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, “Öğrencilerimizi ilimizi Türkiye genelinde en iyi şekilde temsil ettikleri için tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.

 

 

 

 96 total views,  2 views today

Next Post

"Türkiye-Tunus Gençlik Değişimi" gençleri bir araya getirdi

              Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Tunus Cumhuriyeti arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Alanında İşbirliği Anlaşması’nın 5’inci maddesi kapsamında düzenlenen ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yürütülen proje dolayısıyla Edirne’ye gelen 5 kız 5 erkek öğrenci ve 2 görevliden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp