Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”

admin

Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”  (4)

 

 

 

 

 

 

İl Gene l Meclisi toplantısının 8. Toplantısının 4. Bileşimine katılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Burada yaptığı konuşmada bugün İl Genel Meclisi ile 14. Kez bir arada olmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek; “ Benim her zaman belirttiğim gibi İl Genel Meclisi üyelerinin ne kadar gülerse benim de yüzüm o kadar güler. Bu sizlerin çalışmalarımızdan memnun olduğunuzu ifade eder. Sizlerin mutlu olmanız bizim içinde mutluluk demektir. Bu nedenle buradaki değerli üyelerin köylerine, şehirlerine gidip kapalı alanlarda halkla görüşüldüğünde oralardaki eksiklikler dile getirilir. Bu eksikliklerin bir anda tamamlanması mümkün değildir. Bir düşünürün dediği gibi “ sıkıntısız hayat insana dünyada yük olur” insan yaşamında mutlaka sıkıntı olur. Bizler de bu sorunları çözüme kavuşturmalıyız. Bizlerin amacı her zaman büyük hedeflerde olmalı. Bizim 5 bin yıllı geçmişimizle övünüyoruz. Edirne’de 8 yıllık tarihi olan bir şehirdir. Belki ondan öncesi de vardır. Bunu elime geçen donelerden anlıyoruz. Bu güzel kenti mamur hale getirmek ise bizlerin görevidir. Bunda sadece belediyenin valiliğin değil burada bulunan İl Genel Meclis üyelerinin de görevidir. Bir görevin yapılmamasından Valilik nasıl sorumluysa İl Genel Meclisi de o oranda sorumludur. Bu sorumluluk bilinirse işler daha düzenli yürür. Bizler bir zincirin halkalarıyız. Bu üç ayda gerçekten çok güzel hizmetlere imza atıldı. Geçen yıllara oranla bu yıl daha büyük hizmetler verdik. İl Genel Meclisi bütçesi 30 milyondu bir 37 milyon da biz ekledik. İl Genel meclisinin 67milyon bütçeye yükseldi” dedi. Vali Şahin daha sonra bütçe hakkında detaylı bilgi verdi. Bu bütçenin %50’sinin yatırıma dönüştüğünü belirterek; “Bölgemize en kapsamlı hizmet yol hizmetlerinde yapılmaktadır. Yapılacak işler önem sırasına göre değerlendirilmeli.  Bu yılki yol programında eklemeler yapacağız Bu yollar arasına  Harmanlı köyü var. Bu teklif yeni geliyor.

Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

HAMİDİYE HARMANLI ARASINDAKİ YOL YAPILACAK

Biz bu teklifi yaptık. Bu yolan yapılmasıyla yol yapımında 400 Km’yi bulmuş olacağız. Bugüne kadar yol yapımında 200 Km ‘ye varılmadı. Bunun iki kat artması ne demek bilir misiniz? Bu sizin gayretlerinizle sağlandı. Bu işleri yapmak için borçlanmaktan korkmamak lazım. Bizim için önemli olan halkımıza refahı sağlamak. Bir köyde çamurdan söz ediliyorsa ondan önce Vali sonra da İl Genel meclis üyeleri utanmalı. Bizim alanımızda çamur olan köy yok.

Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

ASFALT KIRIKKALE’DEN GELİYOR

Edirne’nin 253 köyü var.  Bu köyler arasında köy içi yolları tamamlanmaya köy çok azdır. Bu konuda eksiklerimiz varsa tamamlarız. Hizmet almak için devletin kapılarını aşındırın. Sizlerin görevi bu. Kapılar aşındırılırsa netice alınır. İnsan olan yerde görev eksikliği vardır. Bizler elimizden geldiğince halkın refah düzeyini arttırmak için gayret gösteriyoruz. Asfaltlamada birinci ikinci kat asfaltlamanın %40’ını gerçekleştirdik. Bütçemiz tamamen gerçekleşecek. Daha önce 40 kilometre asfalt yapılmış biz bunun on katına çıkardık. Asfaltı Kırıkkale’den alıyoruz. Bir süre sonra İran’dan asfalt alma gündeme gelecek. Buradan alınacak asfalt daha ucuza mal olacak.  Tarımsal hizmetlerde içme suyunda 16 projenin 7’si tamamlanmış. Kanalizasyonda 12projenin dördü tamamlanmış durumda. Sulamada ise bir projemiz devam etmektedir. Biz insanların yanında hayvanları da düşünüyoruz. Hayvanlar için meralara yalak yapıldı. Bunlar önemli hizmetler. Diğer taraftan göletlerin onarımını da yaptık. 12 köyümüzün merasında kum temizliği yapıldı. Buna dört milyona yakın harcama yapıldı. İnşallah kumu satarsak bir girdi sağlayacağız. Sazlıdere köyümüzde bir kişilik atık su arıtma yapıldı. Bu da önemli bir hizmet. 23 köyde kanalizasyon onarımı yapıldı. Çöp meseleleri istediğimiz gibi olmadı. Keşan bu yönde eksik Valiye geldiğiniz kadar Kaymakama da gidip sorunu anlatınız. Keşan’da çöp konteynerleri köylere ulaştırılmamış. Bu eksiklik konusunu ilçe kaymakamına da ilettim. Keşan’da 236 konut yapılmış.  Bu konutlarla ilgili Çevre Şehircilik görevini tamamladı. Hala o konutlara yerleştirme işi tamamlanmadı. Sadece 200 kişi yerleştirildi. İnsanlar buraya neden yerleşmiyor. Cumhurbaşkanımız da Keşan TOKİ konutlarını sordu. Burada konutlar dört katlı yapılmış. Roman vatandaşları 4 katlı konutlarda oturmaz. Bu konutlar neden istendiği gibi yapılmadı. Romanlar için iki katlı hatta tek katlı konutların yapılması lazım. Onların örf ve adetlerine uygun konut yapılması gerekirdi. “Cumhurbaşkanı o konutları verin başkasına Romanlara başka konutlar yapılsın” dedi. Benim görevimin süresinin bitimine 5 ay kalmış bu işin içine girersem 756 konutun yapılmasını tamamlamamız mümkün olmaz. Bunun tamamlamak için 350 binanın yapılması lazım. Hiç kimse bu binalarla ilgilenmedi mi? Bu binalar yapılırken o zamanın İl Genel Meclisi Üyeleri, valisi, kaymakamı, yok muydu?” diye sordu.

Vali Şahin” bugüne kadar yapılan hizmetleri değerlendirdi”  (3)

 171 total views,  2 views today

Next Post

Çok anlamlı bir dayanışma

          Edirne Belediyesi tarafından, yerli karpuz üreticilerimize destek amacıyla başlatılan” Bir Karpuz da Sen Al” kampanyası Edirne’de dalga dalga yayılıyor. Edirne Belediyesinin ardından tüm meslek odaları, demokratik kurumlarımız, işyerlerimiz, vatandaşlarımız bu kampanyaya destek verdiler. “Bizim de bu çorbada tuzumuz olsun” dediler.             Edirne Tava Ciğerci esnalarını temsilen açıklama yapan Dernek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp