Vali Şahin, “Kırkpınar uluslararası vizyona taşınmalı”

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, düzenlediği basın toplantısında  bu yıl 654.’üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne  Vali olarak hiçbir şey katamamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Vali Şahin, Kırkpınar uluslararası vizyona taşınmalı

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin, gelecek yıl 655.’incisi yapılması planlanan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin organizasyonunu uluslararası vizyona taşınması gerektiğine değinerek, “Ben her zaman ifade ediyorum, bugünümüz dünden ileri olacak, yarınımız da bugünden ileri olacak. Kırkpınar’ı inşallah uluslararası baz da özellikle doğu Avrupa ülkeleri olarak nitelendirilen Balkan ülkelerinin başbakanlarını, cumhurbaşkanlarını ve sporla ilgili bakanlıklarını bu güreşe davet etmek, uluslar arası güreşçileri de yağlı güreşe katmak gerekir. Bu büyük bir eksikliktir” dedi.

Selimiye’nin UNESCO kapsamına alınmasının kenti turizm açısından büyük bir değişime götürdüğünü söyleyen Vali Şahin, “Farkındaysanız, artık Uzakdoğu’dan turistler Edirne’ye geliyor. Bu Selimiye’nin UNESCO kapsamına alınmasının bir sonucu. Yine Kırkpınar, şimdi ulusal bazda devam ediyor ama seneye uluslararası bazda yapılacak. Seneye Kırkpınar’a başbakanların, cumhurbaşkanların davet edildiği bir güreş vizyonuna kavuşturmamız lazım” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, toplantıda, valilik, belediye, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce Yol Bisikleti Balkan Şampiyonası düzenleneceğini belirterek şampiyonaya ilişkin bilgi verdi

 

 

 

 20 total views,  2 views today

Next Post

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden teröre tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada günün Cumhuriyete ve şehitlere sahip çıkma günü olduğu belirtilerek şöyle deniliyor, “Türk Ordusunun Özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı Mustafa Kemal önderliğinde verdiği 30 Ağustos  1922  de, Dumlupınar’da yapılan başkumandanlık Meydan Muharebesiyle kazandığı  Büyük Zafer’in  doksan üçüncü yıldönümünde  Mustafa kemal’in kendi ifadesiyle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp