Vali Şahin Köstence’de Gönülleri Fethetti

admin

Dördüncü Balkan Şairleri  Köstence buluşması için Romanya’nın Tuna nehri ve Karadeniz kenarında bulunan Köstence şehrine giden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı ziyaretler ve programda okuduğu şiirlerle adeta gönülleri fethetti.

DURSUN ALİ ŞAHİN  (5)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  ilk olarak ziyaret ettiği Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosluğunda,   Başkonsolos Ali Bozçalışkan ve Muavin konsolos Özgen Topçu tarafından karşılandı. Vali Şahin ve Başkonsolos Bozçalışkan Romanya ve Köstence ile görüş alışverişinde bulundu.

DURSUN ALİ ŞAHİN  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin ve beraberindeki heyet  Başkonsolosluk ziyaretinin ardından ise Köstence Valiliğini ziyaret ederek Vali Radu Volcınschı ile bir süre görüştü,  Valilik ziyaretinin ardından Dobruca Türk İşadamları ve Romanya Demokrat Türk Birliğini ziyaret eden Vali Şahin yetkililerle görüşmeler yaptı.  Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde ziyaret eden Vali Şahin, daha sonra Romanya Müslüman Tatar-Türkleri Demokrat Birliğini de ziyaret ederek başkan yardımcısı Varol Ahmet ile görüştü.

DURSUN ALİ ŞAHİN  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Köstence ziyaretinin ikinci gününe Romanya Müslümanları Müftüsü  Murat Yusuf’u ziyaret ederek başlayan Vali Şahin, daha sonra bir radyo programına katıldı. Vali Şahin, ziyaretlerin ardından ise 4. Balkan Şairleri Köstence buluşmasına katıldı. Vali Şahin programda okuduğu şiirlerle  tüm katılımcıların gönlünü fethetti.

DURSUN ALİ ŞAHİN  (3)

 

 

 

 

 

 

 


DURSUN ALİ ŞAHİN  (2)

 

 

 

 

 

DURSUN ALİ ŞAHİN  (6)

 

 

 

 

 

 

DURSUN ALİ ŞAHİN  (7)

 194 total views,  2 views today

Next Post

Değirmendereli Hazine Arazilerinin Satışıyla İlgili bilgilendirdi;

Edirne’de yapılmakta olan toplulaştırma işlemleri sırasında hazine arazilerine sahip vatandaşlarımızın,bu arazilerinin bedelini ödeyerek tapu alma taleplerinin toplulaştırma yapılacağı gerekçesiyle reddedildiği şikâyetleri üzerine ilgililerle görüşen Değirmendereli şu bilgileri paylaştı: “İlimizde 34.380 hektar alanda toplulaştırma tamamlanmıştır. Halen 99.445 hektar alanda toplulaştırma çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca ilimizde 225.469 hektar alanın projesi hazırlanmıştır. Toplulaştırma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp