Vali Şahin ödül dağıttı

admin

Tarım İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen Edirne’deki işletmelere, 1-2 yıl içerisinde yapılan kontrollerdeki ödüle layık görülen esnaf ve işletmecilere Vali Dursun Ali Şahin tarafından ödülleri verildi.

Vali Şahin ödül dağıttı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Dursun Ali Şahin;” Edirne’ye atandığım 1 yıl oldu. Ondan önce Giresun’da görev yaptım. Orada da aynı şekilde ekipler kurarak bütün işyerlerindeki denetimleri 10 gün 15 gün aralıklarda yaptırdık. İyi neticeler aldık. Orada da iyi neticeler aldık ama daha hızlı neticeyi Edirne’de aldık. Bu bakımdan son derece mutluyum. Öncelikle netice alımına bizim ciğerci esnafından başladık. Önceden onlarında canı sıkıldı ama sonradan memnun oldular. Bende memnun oldum. Onlar bir düzene girdi. Sadece Edirne demek ciğerci demek değildir. Bunun yanında öncelikle gıda ile uğraşan tüm birimlerin denetimi için bir ekip oluşturduk. Bu ekipte Kültür Bakanlığı’nın ve Turizm Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün, Ticaret Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğü’nün birer elemanıyla 4 kişilik ekipler oluşturarak bütün birimler denetlendi ve habersiz denetimler gerçekleştirildi. Bu denetimlerde tuvaletler bile denetlendi ve olması gerekende buydu. Bizim mutfaklarımız pırıl pırıl olsun ama tuvaletler olmazsa olmaz. Vali Şahin örnek vererek: bir hanımın evine girildiğinde temizliği mutfağından ve tuvaletinden belli olur. Eğer mutfak ve tuvalet pırıl pırılsa evin diğer yerlerine bakmaya gerek yoktur. Bizde adettir gelin almaya gidince evin bu yerlerine bakarlar. Gelinden çok buna dikkat ederler. Çünkü gelecek vaad eden o gelin hanım temizliği iyi bilmesi lazım. Bizde böylece Edirne’nin merkezinde olsun, merkeze bağlı ilçelerde olsun E-5 ve otoban üzerindeki işyerleri asgari 5 kez denetlenmiştir. Tabi ki içlerinde kötülerde olmuştur. Ama iyi olanları ödüllendirmek lazım. İyi ve güzel olan takdir edilmedikçe o bölgeden güzeller göç eder. İbni Sina öyle diyor. Bugün bu arkadaşlara ödüllerini ve altınlarını dağıtacağız. Bir diğer olarak köy girişindeki binaların boyatılması meselesi. Parası olmayanlara biz alalım dedik. Ve çevre gününde biz onları çeklerle ödüllendirdik. Ve bugün ödül zamanı diğer esnafımıza geldi.

Vali Şahin ödül dağıttı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Oruç tutanlara Allah kolaylık versin diyorum. Böyle zorluklarla güzelliklere ulaşılır. Zorluklara el cepte gidilmez. Ramazan öncesi bizde 16 sene sonra mahya getirttik ve minareye zarar vermeden tarihi esere zarar verilmeyecek duruma getirildi. Bundan sonra 3 tarihi camimizde 7/24 camilerimiz ibadete açık. Vakıflardaki tuvaletleri de değerlendiricez, belediye ilede görüşüp tuvaletleri açık tutmaya çalışacağız. Hep bahsettiğimiz gibi Edirne tarihi binaları ile süslü bir kent. Bunların projeleri sırf Edirne’deki tarihi eserleri kurtarmak için 500 bin küsur TL lazer tarama cihazı aldık. Şu anda bu tarama cihazından mimarlarımız roleve nasıl yapılır onu öğreniyorlar buda Edirne için bir kazanımdır.

Vali Şahin ödül dağıttı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bir diğer husus her yıl Sosyal yardımlaşma vakfı tarafından Ramazan’da iftar açanlara bir yardımda bulunuluyor. Yine Selimiye’nin batı tarafından Taş odalar tarafında 700-750 kişiye iftar yemeği vereceğiz akşamları. Bunun için yardımcı sponsorlarımız hazırdır. Ve burada yardımlaşma ve şevkati göreceğiz.

Ödül törenine dönersek bu denetimlerde ekiplere teşekkür ediyorum. Aslında bu 33 kişi içerisinde tamamına yakınını plaketler yaptırıp bu teşekkürümüzü ayrıca belirteceğiz. Ve eğer şartlarda bir menfi yönde değişiklik olursa bu belgelerimizi geri alacağız. Bizim hedefimiz hep biraz daha ileri gitmek diyerek ilk 4 sektöre altın ile teşekkür belgelerini Vali Dursun Ali Şahin verdi.

Altın alan sektörler: Arslanzade, Ciğerci Bahri Bey, Ustam Yemek Salonu ve Taşhan Et Altın ile birlikte teşekkür belgelerini Vali Dursun Ali Şahin’in elinden aldılar. Diğer sektörlerde altın alamasalar  da teşekkür belgelerine kavuştular.

Vali Şahin ödül dağıttı (2)

 15 total views,  2 views today

Next Post

Havsa Belediyesi'nin altyapı hizmeti devam ediyor

Bazı kişiler Havsa’daki yol çalışmalarını kendine maletmek istiyor.  Bu yolun tozunu çamurunu biz çektik, asfaltlama hizmeti sizin mi olacak. 2013 yılı Eylül ayında başlanan altyapı çalışmalarında bozulan yollarımızda asfaltlama çalışmaları büyük bir hızla başladı. İlçemiz Uzunköprü caddesinde başlatılan çalışmalar 15 Haziran 2015 Pazartesi günü Kırklareli Caddesi ile devam ediyor. Ağustos […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp