Vali Şahin, Sivrisinekle mücadelede Yünanistan’la ortak çalışma yapacağızü

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin özellikle yaz aylarında Edirnelileri canından bezdiren sivrisinekle mücadele konusunda Yunanistan’la ortak bir çalışma yapacaklarını belirtti. Şubat ayı içinde Edirne’de bir görüşme gerçekleştireceklerini belirten Şahin; bu konuda komşu ülkeyle bir de protokol imzalayacaklarını söyledi. Vali Şahin, şehir merkezine 3 km olan çeltik ekim mesafesini 5 km.’ye çıkartacaklarını ve dönüm başına 80 Lira olan para cezasının da 300 Lira olacağını açıkladı.

Vali Şahin, Sivrisinekle mücadelede Yünanistan’la ortak çalışma yapacağızü

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin,  yaptığı açıklamada sivrisinekle mücadele konusunda Yunanistan ile ortak hareket edeceklerini ifade ederek “Biz de çeşitli bakanlıklardan daire başkanları ve genel müdür yardımcılarının katılımıyla 3-4 konuda görüşmelerde bulunacağız. Bunlardan biri de sivrisinekle mücadele konusu olacak. Şubat ayı içerisinde bu işi gerçekleştireceğiz. Ayrıca; merkezde şu anda 3 km olan çeltik ekim mesafesini önümüzdeki dönemden itibaren 5 km’ye çıkarıyoruz. Sivrisinekler oldukça rahatsız edici bir durum. Halkımızın sağlığını korumak bizim görevimiz. Bunu 5 kilometreye çıkarıyoruz ve bu düzenlemeye karşı çıkanları da dönüm başına 300 Lira para cezasıyla cezalandıracağız. İnşallah bu cezaya gerek kalmaz” dedi.

Vali Şahin, “Bizim mücadelemiz sadece sivrisineği kapsamıyor, çeltikle olan havada ilaçlama işini de kapsıyor. Yunanistanlı yetkililer Türkiye’de havadan yapılan çeltik ilaçlamasının bitkilere zarar verdiğini belirttiler. Bizde 5 kilometrelik bir sınır belirledik. İnşallah Meriç nehrinden itibaren bu 5 kilometrelik sınırda bu sene ilaçlama yapacağız. Çeltik üreticilerinin lehine olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

 8 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi'nden esnaflara anket

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ail Demirkıran İl Başkanlığı toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenledi.Toplantıya İl Başkanı Ali Deirkıran,Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya,İl Mahalli İdareler Başkanı Sinan Tekin,Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mensur İriş,İl Tanıtma Başkanı Selim Kaya katıldı.Toplantıda konuşan Ali Demirkıran Edirne’de esnaflara uygulanan anket sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu. “Saadet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp