Vali Şahin’de Erken’e tam destek

admin

Vali Şahin’de Erken’e tam destek

 

 

 

 

 

 

Serbest Dalış Branşında Türkiye  rekortmeni, Dünya 3.sü milli sporcu Birgül Erken Edirne Valisi   Dursun Ali Sahin’i makamında ziyaret etti.Vali Şahin Dünya Şampiyonası’ndan sonra  serbest dalış branşında Guinness Rekoru kırmayı planlayan Birgül Erken ‘e destek sözü verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Dursun Ali Şahin, Türk sporcuların her alanda başarıya koştuğunu ifade ederek, “Türkiye’de artık her spor dalında başarılı olabiliyor. Bu başarıda spora destek veren yerel yönetimlerin payının büyük olduğunu düşünüyorum.

DEZAVANTAJLI SPORCULARA DESTEĞİMİZİ ESİRGEMİYORUZ

Biz de Valilik olarak Edirne’de özellikle dezavantajlı gruplara yönelik bir çok spor dalında destek oluyoruz. Serbest dalışta Türkiye rekortmeni ve dünya üçüncüsü olan bu sporcumuzun sonuna kadar destekçisi olacağız. Guinness rekorlar kitabına girmek için yaptığı başvuruya destek olacağız. Böylelikle her başarının destekçisi olduğumuzun da altını çizmek istiyorum” dedi.

Bu yıl Sualtı Sporlarından Serbest Dalış branşındaki yarışmalarda Türkiye rekoru kırarak rakiplerine açık ara fark atarak 4 altın 1 gümüş madalya alan milli sporcu Birgül Erken Milli takıma yeniden seçildi ve 3- 11 Ekim tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek” dedi .

 

 

 

 142 total views,  2 views today

Next Post

Yaşagör “mahallemizin çehresi değişiyor”

Edirne Merkez Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör mahallesinin sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kıyık semtinde bulunan mahallemiz son zamanlarda epey değişikliğe uğradı. Bildiğiniz gibi mahallemizdeki hırsızlık olaylarını sürekli gündeme taşıyorduk. Mahallemizdeki hırsızlık olaylarında epey azalma oldu. Bunu sağlayan Emniyet müdürümüz ve güvenlik ekiplerimize teşekkür ediyorum. Şu anda mahallemiz şantiyeye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp