Vali Şahin’den, Başarılı Operasyonlara İmza Atan Emniyet Ve Jandarma Personeline Ödül

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin son günlerde uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik başarılı operasyonlar yapan İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında görev yapan personeli ödüllendirdi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ,  İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Hakkı Çetin ile birlikte valilik toplantı salonunda yaptığı açıklamada güvenlik güçlerinin son 10 gün içerisinde uyuşturucu ticareti yapan kişilere yönelik 4 ayrı operasyon düzenlendiği ve 8 kişinin tutuklandığını söyledi. Güvenlik güçlerinin geçtiğimiz yıla oranla daha çok uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdiğini belirten Vali Şahin, bu operasyonlarda görev yapan 3 jandarma ile 6 polis memurunu başarı belgesi ve yarım cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

valilik (1)

Edirne ve ilçelerinde jandarma ve polis ekiplerince 10 uyuşturucu operasyonu düzenlendiğini kaydeden Vali Dursun Ali Şahin, “15-25 Temmuz arasında, 10 günde arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarının neticesinde 4 ayrı operasyonda emniyet ve jandarmanın zaman zaman ayrı, zaman zaman ortaklaşa yaptıkları operasyonda çok iyi neticeler almıştır. 15 Temmuz’da 2 bin 320 adet uyuşturucu hap, 1,5 kilo uyuşturucu madde yakalandı ve 3 kişi tutuklandı.  22 Temmuz’da Emniyetimizin Çorlu ile birlikte eş zamanlı operasyonda 8 depo baskınında 143 kilo 880 gram eroin ele geçirildi. Şüphelilerden 1 kişi serbest, 3 kişi de tutuklandı” dedi.

valilik

Uyuşturucu ile mücadele konusunda cezaların arttırıldığını ifade eden Vali Şahin, Kapıkule Sınır Kapısı’nda da 19 Temmuz tarihinde 62 kilogram 130 gram eroin, Alman plakalı bir TIR aracında ise 58 kilo 162 gram eroin ele geçirildiğini de sözlerine ekledi.

Vali Dursun Ali Şahin, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ ve İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Hakkı Çetin ile birlikte operasyonlarda görev alan personele yarım altın ve teşekkür belgelerini verdi.

 

 

 208 total views,  2 views today

Next Post

Vergi Dairesi Başkan Vekili Seyfeyttin Baysal Etso'ya Veda Ziyaretinde Bulundu

Diyarbakır Vergi Daire Başkanlığı görevine atanan Edirne Vergi Dairesi Başkan Vekili Seyfettin Baysal Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na veda ziyareti gerçekleştirdi. Edirne’deki hizmetleri anısına bir armağan veren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren şehrimizde görev yaptığı süre boyunca Edirne’ye başarılı hizmetler verdiğini ve önemli katkıları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp