Vali Şahin’den Köstence Valisi Radu Volcınschı’ ya Ziyaret

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve beraberindeki heyet 4. Balkan şairleri buluşması için gittiği Romanya’da Köstece Valisi  Radu Volcınschı’yı ziyaret etti.

dursun ali şahin köstence valisini ziyaret etti (1)

 

 

 

 

 

 

 

Uluslararası 4. Balkan Türk Şairleri Köstence Buluşması kapsamında Köstence’de bulunan heyet Köstence Valiliğini ziyaret etti. Ziyarete Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Murat Yörük, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Ali Bozçalışkan, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız,  Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın  nezaket ziyaretinde bulundular.

dursun ali şahin köstence valisini ziyaret etti (2)

 

 

 

 

 

 

 

Köstence Valisi  Radu Volcınschı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Köstence Türklerin yoğun  olarak yaşadıkları şehirlerden biri, hatta vali yardımcımız Türk kökenlidir. Köstence şehri Karadeniz’e sınırı olan bir ildir, vilayetimizin gelirlerinin önemli bir kısmının turizm gelirleri oluşturmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın üçüncü büyük limanı Köstence’de bulunmaktadır. Tuna nehri ve Karadeniz kıyısında bulunan şehrimizde Türk yatırımcıları görmek bizi son derece mutlu edecektir” dedi.

dursun ali şahin köstence valisini ziyaret etti (3)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Dursun Ali Şahin ziyarette yaptığı konuşmada, “Osmanlı İmparatorluğuna 92 yıl başkentlik  yapan Edirne’nin 200. cü valisiyim. Edirne denince tarım ve turizm akla gelir. Tarım da pirinç, ayçiçeği ve buğday üretimi önde gelmektedir. Turizm yönünden ise Türkiye içiresinde 2 milyon civarında ziyaretçi Edirne’ye gelmektedir, yabancı olarak da 300 bin civarında ziyaretçimiz vardır. Edirne 3 tane nehir arasına kurulmuş ve bu nehirlerden en önemlisi Meriç nehridir. Ayrıca Tunca ve Arda nehirleri bulunur. Tunca ve Arda nehirleri Edirne’de Meriç nehrine katılmaktadır. Bende buraya hem Köstence’yi görmek ve hem de burada tertip edilen bir şiir programına katılmak üzere geldim” dedi.

 

 


 187 total views,  2 views today

Next Post

"Üç Sergi İçinde Tunca" Sergisi Edirne’de

Edirne Belediyesi’nin kardeş şehri Yambol Belediyesi ile ortaklaşa başlatılan ve geçen ay Yambol’da düzenlenen, “Üç Sergi İçinde Tunca” konulu resim sergisinin finali, 6 Kasım 2014 tarihinde Edirne’de gerçekleştirilecek.                       Türk ve Bulgar ressamların yağlı boya resimlerin oluşan sergi Trakya Birlik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp