Vali Şahin’in projesi Fortune dergisine konu oldu

admin

Uygulamaya koyduğu birçok örnek proje ile ulusal basına konu olan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından organize edilen, ‘’Reçetemiz Spor;  Spor ve Diyete Merhaba,  Obeziteye Elveda’’ projesi ile Fortune Dergisine konu oldu.

Edirne Valisi Dursun Ali +Şahin

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin,obezite ile mücadele amacıyla müracaatta bulunan vatandaşlara yönelik başlatılan projeye katılmak isteyen memurlara gerekirse bir saatlik spor izni verilebileceğini söylemişti. Tüm Türkiye’nin ilgisini çeken projenin ardından obezite tehlikesinin önemine dikkat çekmek isteyen Fortune Dergisi Resmi İnternet Sayfasında 8 Ağustosta yayınladığı yazıda ‘’Reçetemiz Spor’’ projesini ele aldı.

Fortune Dergisi Resmi İnternet Sayfasında, Türkiye’de çalışanların obezite ile mücadele için spor yapmaya teşvik edilmesi konusunun öne çıkan insiyatiflerden biri olduğunun ifade edildiği yazıda, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün verileri de göz önünde bulundurulmuş olup; buna göre, Türkiye’de yetişkin nüfusun % 61,9 unun aşırı kilolu ve % 27,8 inin de obez olduğuna dikkat çekti.

Vali Şahin yaptığı açıklamada: ’Çalışanlarımızın çok fazla spor yapma imkânı olmadığını biliyoruz, bu sebeple çağımızın en önemli sağlık problemlerinden biri olan obezitenin önüne geçebilmek amacıyla spor yapmaya teşvik edilmenin önemli olduğunu düşünüyorum.  Bu çerçevede hazırlayıp, hayata geçirdiğimiz ‘’ Reçetemiz Spor’’ projesinin Fortune Dergisi gibi dünyaca ünlü ve etkili bir medya organında da konu olarak ele alınması da ayrıca bizi mutlu etmiştir’ ’dedi.

fortune kapak

 11 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Ağustos ayı Olağan Toplantısını gerçekleştirdi

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Edirne’de kahvaltıda bir araya geldi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Ağustos ayı Olağan toplantısını Elmas Aslan Başkanlığında, Kurul Üyelerinin katılımıyla  kahvaltı eşliğinde gerçekleştirdi.               Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp