Vali Yardımcısı Aslaner’den Veda Mesajı

admin

Edirne Vali Yardımcılığından Kırklareli Vali Yardımcılığına atanan  Abdullah Aslaner bir veda mesajı yayımladı  Aslaner mesajında  şunları kaydetti: “Bilindiği üzere 20 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2013/463 Müşterek Kararname ile Kırıkkale Vali Yardımcılığına atanmış bulunuyorum. 16 Eylül 2013 Pazartesi günü Edirne’den ayrılıp yeni görev yerime gideceğim.

 

29 Ağustos 2008 tarihinden beri Vali Yardımcısı olarak Edirne’ye ve Edirnelilere hizmet etmekteyim. Beş yıllık süre içerisinde görevimi Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda, Anayasamız başta olmak üzere mevzuatın bana verdiği yetkiler çerçevesinde hakkıyla yapma gayreti içerisinde oldum.

 

Görev yaptığım süre içerisinde sadece Vali Yardımcılığı yaptım. Kimsenin işine karışmadım, kimseyi de işime karıştırmadım. Yaptığım tüm iş ve işlemlerde sadece Edirne’ye hizmeti düşündüm. Edirnelinin olması gereken her yerde oldum, olmaması gereken hiç bir yerde bulunmadım. Edirnelilerle sevindim, onlarla üzüldüm, Edirne’ye ve Edirnelilere yakışmayacak hiç bir tutum ve davranış içerisinde bulunmadım.

 

selimiye_cami_ve_kulliyesinin_unesco_dunya_kultur_mirasi_listesine_kabul_edilisinin_ikinci_yildonumunde_panel_yapildi_h82208

Ömrüm ayrılıklarla geçti ama Edirne’den ayrılmak çok zor geliyor bana. Edirne benim son görev yerim olmalıydı. Çünkü güreşin daha iyisini seyredeceğim Kırkpınar, namazın daha makbulünü kılacağım Selimiye ve yüzünün daha gülecini bulacağım insanlar yok başka yerde. Velhasıl Edirne’den başka çare yok ayrılık derdine!

 

Bilerek ya da bilmeyerek, isteyerek ya da istemeyerek üzdüğüm, kırdığım Edirneliler mutlaka olmuştur. Bunların, şahsi meselelerden değil görevime olan saygı ve bağlılığımdan olduğunun bilinmesini isterim. Edirne’den ayrılacağım şu günlerde bu insanların hepsinden özür diliyorum. Herkese hakkımı helal ediyor, herkesten de helallik istiyorum.

 

Edirne’de görev yapma ve Edirnelilere hizmet etme imkânını veren Allah’ıma şükrediyor, bir gün Kırkpınar Ağası olarak Edirne’ye dönmek dileğiyle arz-ı veda ediyorum” dedi

 137 total views,  2 views today

Next Post

DİL YARASI

Bir ülkede halkın konuştuğu ortak dilinin toplum arasında bağları güçlendirmesinde toplum arasında iletişimde dostlukların güçlenmesinde ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçek. Türklerde Dil Birliği özlemi ta, eski yıllara 1200 lü yıllara Anadolu’da kurulan Karamanoğulları Devletine kadar dayanıyor. Karamanoğlu Mehmet Bey dildeki yozlaşmaya dikkat çekmek amacıyla, halkına şu buyruğu yayımlamış; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp