Vatandaş Gazetesi 65’inci Yaşını Kutluyor

admin

Edirne’nin yayın hayatına devam eden en eski gazetesi olan Vatandaş Gazetesi, 65’inci yaşını kutluyor. 3 Kasım 1948’de Mustafa Kemal Özer tarafından İpsala ilçesinde haftalık gazete olarak kurulan Vatandaş Gazetesi, bugün yüzlerce abonesi ve binlerce de okuru olan bir gazete olarak yayın hayatını sürdürüyor.

Edirne’de günlük olarak yayınlanan Edirne Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. bünyesinde olan Vatandaş Gazetesi, 65’inci yaşını, gazete ofisinde düzenlenen bir kokteylle kutladı. Edirne Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yazgan adına Baran Yazgan ve Vatandaş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Emre Sedef, davetlileri kapıda karşıladı. Tebrikleri kabul eden Yazgan ve Sedef, konuklarla tek tek yakından ilgilendi.

Kokteylde, gazetenin eski sahiplerinden Şanver Orunç ve yazı işleri eski müdürlerinden Hüsnü Saçkesen de hazır bulundu. Daha sonra hep birlikte 65’inci yaş pastası kesildi. Edirne’de görev yapan gazeteciler de Vatandaş Gazetesi’ni bu gününde yalnız bırakmadı.

Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emre Sedef, Vatandaş Gazetesi’nin kurulduğu günden bu yana saygın ve bağımsız bir yayın organı olduğunu, kentin sorunlarının çözümüne ortak olarak okurlarının karşısına çıktığını söyledi. 65 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşadıklarını da ifade eden Sedef, tüm abone ve okurlara teşekkürlerini sundu.

 316 total views,  2 views today

Next Post

Edirne İl Özel İdaresinde Hizmet İçi Eğitim Verildi

Edirne İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlü’ğünün memur ve personeline yönelik hizmet içi eğitimleri tamamlandı. Kamu kaynaklarının etkin, ekonomik ve verimli kullanılmasına yönelik olarak personelin yeterli ve gerekli bilgi donanımını sağlamak amacıyla 4 günlük eğitim tamamlandı. Eğitimleri İçişleri Bakanının  onayı ile görevlendirilen Mülkiye Başmüfettişi Rıza YILMAZ verdi. Uydulamanın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp