Vatandaş Gazetesi 67. yaş gününü kutladı

admin

Edirne’nin en eski ve köklü gazetesi Vatandaş, 66 yılı geride bırakarak, 67. yayın yılına erişmenin gururunu yaşadı. Edirne’nin ilk yerel gazetesi olan Vatandaş Gazetesi 67.yılını Yaşar Atlı Plaza’da düzenlediği  bir kokteyle kutladı. Kokteyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra,  25 yal Vatandaş Gazetesinde  muhabirlik yaparak sürekli sarı basın sahibi olan Edirne Ajans Gazetesi Editörü  Hüsnü Saçkesen  Gazetemiz sahiplerinde Necmi Engin  ile il protokolünden çok sayıda davetli katıldı.

Vatandaş Gazetesi 67 Yaşında (1)

 

 

 

 

 

 

 

Vatandaş Gazetesi 67. Kuruluş yıl dönümünü Yaşar Atlı Plaza’da düzenlediği görkemli kokteyle kutladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen yıl dönümü kokteylinde, 67. Kuruluş yıl dönümü pastasını, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yazgan, Yönetim Kurulu Üyesi Baran Yazgan ve Yazı İşleri Müdürü Emre Sedef, birlikte kestiler. Kokteylde 67.yıl pastasını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la beraber kesen Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Yönetim  Kurulu Başkanı Orhan Yazgan, yaptığı konuşmada, Edirne yerel basınında Vatandaş Gazetesi’nin önemine  değinerek, “Değerli dostlar, öncelikle geleneksel Vatandaş Gazetesinin 67. kuruluş yıl  dönümü kutlamalarına geldiğiniz için hepinize teşekkürler eder, saygılar sunarım. Vatandaş Gazetesi’nin 1950’li, 60’lı yıllardaki sayılarına baktığımızda, Edirne’deki bazı sorunların aynı devam ettiğini görüyoruz. Bu toplantıları, hem arkadaşlarımızı bir araya getirebilmek, özellikle basın camiasındaki emekçi kardeşlerimizi bir araya getirebilmek, hem de bu anlamda kentimizin bazı sorunlarını sizlerle daha canlı bir şekilde paylaşabilmek amacıyla düzenliyoruz. Biz geçen yıl düzenlediğimiz kuruluş yıl dönümümüzde, ilimize yapacağımız bazı yatırımlardan bahsetmiştik. Bunlardan birisi 116 yatak kapasiteli Trakya City Otel, diğerleri de Havsa İlçemizde bir öğrenci yurdu ve market sözüydü. Arkadaşlarımız hatırlarsa, geçtiğimiz mart ayı içerisinde bu yatırımlarımızı halkımızın hizmetine sunduk. Yine önümüzdeki dönemde, kazanımlarımızı bu şehre yatırım olarak geri döndüreceğimizi belirtmek istiyorum.

Vatandaş Gazetesi 67 Yaşında (2)

 

 

 

 

 

 

 

            Bu anlamda ilimizdeki iş adamları adına Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt’un bu işin başında olması bizler için büyük bir şans. Ticaretin içinden gelmesi, sorunlarımızı anlayabilmesi, kentteki iş adamlarına her noktada destek vermesi bizler için çok önemlidir. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse, iş adamı olmak 5 katlı bir bina yapıp üzerine adını yazmak değildir. İş adamı olmak, istihdam yaratabilmektir. Bir kentin ekonomisine katkı sağlayabilmektir. 1960’lı yıllardaki gazete sayfaları, ‘Edirne’de işsizlik var, istihdam yok’ diyorsa, ve bugünde bu sıkıntı devam ediyorsa, elinde yatırım yapma imkanı olan insanların biraz düşünmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Vatandaş Gazetesi 67 Yaşında (3)

 

 

 

 

 

 

 

GÜRKAN, “ÖNCÜ OLMAK ZORDUR”

Vatandaş Gazetesinin 67. Kuruluş yıl dönümü kokteylinde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, toplumda her alanda öncü olmanın çok zor bir iş olduğunu kaydederek, “İlk olmak zor ben onu söyleyeyim. Siyasette şöyle bir şey vardır. Bizim buralarda çok kar yağmıyor ama çok kar yağan bölgelerde 1 metre 3 metre o bölgelerde insanlar vardır, öncüler vardır. Onların görevi kar yağdığında ayaklarıyla karı çiğneyerek yol açmaktır. Ben bu bahsettiğim konuyu bir kere yaşadım, gerçekten çok zor bir iş. O yüzden öncü olmak zordur, değerlidir, kıymetlidir. Ben Edirne’de yerel gazetecilik anlamında öncü olan Vatandaş Gazetesi’ni kutluyorum ve dostum olan Orhan Yazgan’ı tebrik ediyorum. Nice 67 yıllara diyorum, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Vatandaş Gazetesi 67 Yaşında (4)

 182 total views,  2 views today

Next Post

Atamız ölümünün 76. Yılında törenle anıldı

Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile ilgili tören Atatürk Anıtı önünde yapıldı.  Saat 09.05’te siren sesi ile birlikte törene katılanlar ve çevredeki insanlar iki dakikalık saygı duruşuna durdu. Anıt önünde yapılan törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan,  Garnizon Komutanı Tuğ General Hidayet Arı,Daire Müdürleri, Askeri Erkan,Emniyet ve Milli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp