VATANDAŞ KIŞI DÜŞÜNÜYOR

admin

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ekonomik şartların zor durumda bıraktığı vatandaşların şimdiden kışı düşünmeye başladığını söyledi.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu, zaten yamalı bohçadan beter hale gelmiş vatandaşın bütçesindeki açığın, doğalgaz ve kömür faturalarıyla daha da büyüyeceğini belirtti. AKP’nin “doğalgaz bulundu” müjdelerinin vatandaşa zam yağmuru olarak döndüğünü hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “anlaşılan bu kış vatandaşımız çok daha zor günler geçirecek” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu zam yağmurunun sadece ısınmayı zorlaştırmayacağını aynı zamanda birçok temel tüketim ürününde de benzer durumun yaşanacağını vurguladı. Doç. Dr. Gaytancıoğlu Türkiye’nin AKP tarafından yönetilemediğini ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaz günü bile en bol olması gereken ürünleri pahalılık nedeniyle alamayan vatandaşımıza yaklaşmakta olan kış tam bir “kara kış” olacak. Bir yandan ısınma, bir yandan barınma diğer yandan gıda maddeleri. Yönetilemeyen, bütçesi yandaşa yedirilen bir Türkiye var.

Dolarla işimiz yok ama yandaşa geçiş garantili avro olarak ödenecek paralar var. Kışın nasıl geçeceğini bilmek için müneccim olmaya gerek yok. Azıcık aklı olan herkes bu kış evlerde doğalgazın daha da kısılacağını, hatta yakılamayacağını bilir. Gıda maddelerinin daha da pahalanacağını görmek zor olmasa gerek.

Türkiye maalesef üretimden koparıldı. Ülkenin bütün kaynakları birilerinin cebine aktarılıyor. Vatandaşımız için zorlu günler devam ediyor. AKP’nin iktidarda olduğu her gün her şey daha da beter olacak. İlk seçimde bunlardan kurtulacağız.”

 446 total views,  16 views today

Next Post

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL EDİRNE’DE... ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL: “ADLİYEDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Edirne’ye geldi.Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Değerlendirme Toplantısına katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere kente gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Milletvekili ve KEFEK Başkanı Fatma Aksal ve il protokol mensupları tarafından karşılandı. Bakan Gül, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp