VATANDAŞ TAŞ MI YİYECEK?

admin

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de servisçilerin çok zor durumda olduğuna dikkat çekerek “Bu esnaf, bu vatandaş ne yapacak, taş mı yiyecek?” diye sordu.
Aylardır servisçilerin kontak çalıştırmadıklarını buna rağmen aylık sabit yüksek giderleri olduğunu ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu şunları söyledi:
“Az önce Edirne Uzunköprü’den okul servisi çalıştıran bir arkadaşım bana SGK’den gelen bir tebligatı yolladı. ‘On aydır servisler çalışıyor mu; neyi, nasıl ödeyeyim?’ diye soruyor.
Servisçiler beyanname vermek zorunda, KDV, muhtasar, geçici beyanname derken her ay bir sürü para veriyorlar. Bir de araçlarının sigortası var. ‘Okullar açılıyor’ dendi; servisler, eksikse koltuk sigortalarını yaptırdı, araç muayeneleri yapıldı, güzergâh belgeleri için ödeme yapıldı. Sonuçta, on aydır çalışmayan servisçiler 1 lira gelirleri olmadan binlerce lira masraf yaptılar. Şimdi Hükûmet bir de ‘Şu sigorta borcunu öde’ diye tebligat yapıyor.
Borçlu olan servisçiler ya da diğer esnafımız değil AKP’dir. Devlet bugünlerde onlara ödeme yapmak zorundadır. Yıllardır alınan vergilerin, primlerin karşılığını şimdi esnafa vermek zorundadır. Siz hazineyi Moğolların şarkısında olduğu gibi yamyamlara yedirdiniz. Bir şey bırakmadınız diye bu esnaf, bu vatandaş ne yapacak, taş mı yiyecek?”

 12,283 total views,  23 views today

Next Post

HUDUT'UN BABASINA SON GÖREV

Hudut Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gönül Uyanıktır’ın babası, Hudut Gazetesi Genel Koordinatörü 91 yaşında yaşama veda eden Ömer Lütfi Uyanıktır pandemi kuralları kapsamında Yeniimaret Mahallesi’nde toprağa verildi. Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü Covid 19’a yenik düşen Hudut Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gönül Uyanıktır’ın babası, Hudut’un Genel Koordinatörü 91 yaşındaki Ömer […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp