Vatandaştan Jandarmaya ve Emniyet Teşkilatına büyük övgü

admin

EDİRNE Ajans Haber Merkezi // 

Vatandaşın can güvenliği  için gece gündüz demeden günün her saatinde görev yapan Jandarma   10 günlük kurban bayramı tatili sebebiyle trafik canavarına dur demek için Edirne Jandarma Trafik timleri yoğun önlemler almıştı.  Alınan yoğun önlemler vatandaşın kazalardan uzak rahat bir bayram tatili geçirmesini sağladı.

Özellikle İçişleri bakanlığının belirlediği FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN,İYİ BAYRAMLAR sloganıyla sürücü ve vatandaşlar uygulamalarda tek tek uyarıldı ve  bu sloganı kapsayan içeriğiyle jandarma sorumluluk alanındaki birçok noktaya afişler açıldı. Özellikle Erikli ve sahil yollarında Radar denetimleri artırıldı.  En çok dikkat çeken uygulamalardan biri de , Birebir Trafik araçlarına benzeyen reflektif özellikli maket araçlar yol güzergahlarına kondu.  Özellikle en çok hız yapılan ve kaza oranının fazla olduğu bölgelere konan Reflektif özellikli maket araçları yol üzerinde gerçek sanan sürücüler yolda araçlarını daha dikkatli sürüp hız limitlerine uymak zorunda kaldı.  Gazetemize açıklama yapan araç sürücüleri ve vatandaşlar, Başta Jandarma ve Emniyet teşkilatının bayram boyunca aldığı güvenlik önlemlerinden son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, Onların sayesinde Bayram boyunca kendimizi güvende hissettik. Hepimiz konan kurallara uymalıyız. Her şey bizim güvenliğimiz için. Gece gündüz demeden bizim can güvenliğimiz için görev başında olan  Jandarma ve Emniyet personelimize teşekkürü borç biliriz.” dediler. 

Jandarma’dan  Yolculara Şeker ve çikolata ikramı

Öte yandan bayram boyunca Jandarma trafik timleri Kapıkuleden giriş yapan gurbetçi sürücülere ve seyahat eden yolculara şeker ve çikolata ikram ederek,  bayram kutladılar. Sürücülere Tatil yolunda sorunsuz bir trafik geçirmeleri için uyulması gereken kurallar hatırlatıp, “FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN” algısı içeren uyarı broşürleri dağıttılar.

 192 total views,  5 views today

Next Post

GÜRKAN, muhtarlar ve şehit aileleriyle bayramlaştı

EDİRNE Ajans Haber Merkezi //  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde muhtarlar ve şehit aileleri ile bir araya gelerek bayramlaştı. Muhtarlarının demokrasinin gerçek temsilcileri olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, şehit ailelerinin de bayramını kutlayarak, “Onlar bu vatan uğruna canını feda eden kahramanlarımız; ruhları şad mekanları cennet olsun” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp