Vekalet yoluyla kurban kesme Ücreti 550 TL

admin

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesme bedelinde Türkiye’de 550 TL yurtdışında da 380 TL olarak  uygulanacağını açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının, Türkiye Diyanet Vakfı vasıtasıyla yürüttüğü ‘Vekalet ile kurban organizasyonu’ çalışması başlatıldı. Organizasyonla, kurbanlar, yurt içi ve başta Afrika ülkeleri olmak üzere Ortadoğu, Orta Asya, Balkanlar ve Kafkaslarda 40’ı aşkın ülkede, kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde dini esaslara uygun kesilecek.

464131a32be92db1eb03bd70266fdd38_XL1

 

Bu koşullarda kesilen kurbanlardan elde edilen etler, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yoksul vatandaşlara dağıtılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı denetiminde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen Vekalet yoluyla kurban kesme organizasyonuna katılmak isteyen vatandaşların, kurban bedellerini, 14 Ekim 2013 Pazartesi günü mesai sonuna kadar yatırmaları gerekiyor.

 90 total views,  2 views today

Next Post

İşkur Üniversiteler’de

Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı Türkiye İş Kurumu’nun üniversitelerle işbirliği yaparak gençlerin iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak için üniversite kampüslerinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmak için irtibat noktaları açmaya devam ettiğini söyledi.   İŞKUR, gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla üniversite […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp