Vekil Gazeteci, Gazeteciler Siyasetçi Oldu

admin

AK Parti Edirne İl Başkanlığı 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle İl binasında gazetecilere kahvaltı verdi. Edirne Milletvekili Mehmet Müeezzinoğlu, İl Başkanı Müjdat Kahve, Merkez ilçe Başkanı Mehmet Özülkü ve tüm teşkilatın hazır bulunduğu kahvaltıda vekil Müezzinoğlu mikrofonu eline alarak gazetecilik yaptı ve basın mensuplarına sorular sordu.

Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve “Kar kış demeden kamuoyunu aydınlatan ve bizlerin sesini duyuran tüm gazetecilerin gününü kutluyorum. Aslında biz bu etkinliğimizi dün yapacaktık ancak yoğun program nedeniyle bu güne erteledik. Bu etkinliğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’da yaptığı konuşmada, “Tüm basın çalışanların gününü kutluyorum. Umarım tüm basın çalışanlarımızın yarınları bu günlerden daha güzel olur. Tabi basın bizim önemli ayaklarımızdan bir tanesi. Geçtiğimiz süreçlere baktığımızda ülkenin ana unsurlarındaki temel sıkıntılar gibi basınımızın da zaman zaman sıkıntıları olmuştur. Bu bir demokrasi kültürüdür, bir süreçtir, bu sürecin her geçen gün daha iyiye gittiğini görüyoruz. Dün TBMM deki çalışmalar dolayısıyla bu kutlamayı bu güne erteledik. Bu günde daha çok biz konuşmak yerine daha çok sizleri dinleyelim diye düşündük. Şimdi ben muhabir olmak istiyorum sizinde siyasetçi olmanızı istiyorum ve sizlere sorular sormak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

İLK SÖZ HABER MÜDÜRÜMÜZE

Konuşmasının ardından mikrofonlarını eline alarak muhabirlik yapan Müezzinoğlu, basın mensuplarına Edirne ile ilgili neler yapılabileceğini sordu.  Basın mensuplarından İlk olarak konuşmaya davet edilen  Gazetemiz  Haber Müdürü Fikri  Yalın.Milletvekillerinin  Edirne için neler yapması sorusu üzerine, Haber Müdürümüz ,özellikle iktidar partisi milletvekilinin  turizm kenti  UNESCO tarafından  dünya kültür mirası  olan Edirne’ye gelecek hizmetlerde   öncülük etmesi  gerektiğini bunun Edirne’nin Balkanlardaki önemini daha da arttıracağını belirtti. Diğer gazetecilerin de öncelikli sorunları dile getirmesinden sonra toplantı sona erdi 

 221 total views,  2 views today

Next Post

Değirmendereli, Kılıçdaroğlu ile Çin’e Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin Halk Cumhuriyeti’nin  daveti üzerine 100 kişilik bir heyetle 12 Ocak 2013’te Çin’e çıkartma yapmaya hazırlanıyor.   CHP İş Dünyasıyla Dayanışma Birimi üyesi olan Edirne Milletvekilimiz de yapılacak ziyarete teknik katkı sağlamak üzere katilacak. Neredeyse 60 işadamı, çok sayıda gazeteci, 6 milletvekili, Genel Başkan Yardımcıları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp