Vergi Haftası Resim Yarışmasında Başarılı Öğrencilere Ödül

admin

Edirne Vergi Dairesi Müdürü İsmail ASLAN, genç nesillere vergi bilincini aşılamak amacıyla Vergi Dairesi Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile İlkokul 1.2.3.4 sınıf öğrencileri arasında vergi konulu resim yarışmasının düzenlendiğini söyledi

 

Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler için Edirne Vergi Dairesinde bir tören düzenlendi.  Buradaki törene Vergi Dairesi Müdürü İsmail ASLAN, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN Gelir idaresi müdürü Seyfettin BAYSAL ve ödül alacak öğrenciler, velileri ile diğer davetliler katıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ASLAN” kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması verginin tüm toplum kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla her yıl geleneksel olarak kutlanan vergi haftasının bu yıl da yirmi dördüncüsü kutlandı.

Bu kapsamda genç nesillere vergi bilincini aşılamak amacıyla Vergi Dairesi Başkanlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile ilimiz genelinde ilkokul 1.2.3.4.  Sınıf öğrencileri arasında vergi konusunun işlendiği ödüllü resim yarışması düzenlenmiştir.

İlimiz genelinde yarışmaya 400 öğrenci katılmış olup okullarda dereceye giren toplam 46 eser Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan komisyonca tekrar değerlendirmeye tabi tutulmuş ve ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz tespit edilmiştir” dedi.

Daha sonra yarışmada başarılı olan öğrencilerin ödül töreni yapıldı.

Buna göre yarışma sonunda 1. Olan Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım İlkokulu 4-C sınıfı öğrencisi Esra UZUNER’e birincilik ödülü olarak bir adet Notebook ve özel çantası ödülü Edirne Vergi Dairesi Müdürü İsmail ALAN tarafından verildi.

Yarışmada ikinciliği kazanan Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu İlkokulu 2-A sınıfı öğrencisi  Özhan SÖYLER’e  ödül olarak  bir adet Tigital  fotoğraf makinesi ödülünü  Milli eğitim Müdürü  Hüseyin ÖZCAN verdi.

Resim Yarışması sonucunda 3. Olan Kırkpınar Ağası  Alper Yazoğlu İlkokulu  4-A  sınıfı öğrencisi  Büşra Nur ÖZDEMİR’e ödül olarak  bir adet  MP4 Müzik Çalar ödülü, Gelir İdaresi Gurup Müdürü Seyfettin BAYSAL tarafında verildi.

Evine gitmek için yoldan geçmek isteyen insanımızın yoldan geçen araç tarafından 40 metre sürüklenerek can vermesi herkese ders olmalı. Tüm sürücülerimiz şehir merkezlerinde araç sürmenin belli bir hız sınırının bulunduğunu unutmamalı.

 

Trafikte bu kurallara yeterince riayet edildiğini hiç kimse iddia edemez. Yetkililer belki de trafik akışı sağlansın diye araçların şehir merkezindeki hız limitini yeterince kontrol etmiyorlar olabilir.

     Kent içinde seyreden araçların önemli bölümü hız sınırını aştığını yol çevresinde araçların geçişini izleyen bir kimse rahatlıkla görebiliyor. Trafiğin bu kurallar belli bir deneyimler sonucu konuldu. Laf olsun diye getirilmedi.  Yetkililerimiz trafiğin diğer kuralları yanında yolda seyreden araçların hız sınırlarını da gündeme getirmeleri gerekmez mi?

Bu yollar kimsenin babasının malı değil, herkes belirlenen kurallara uymak zorunda. Bu sağlanmadığı takdirde bu ve benzeri trafik kazaları kaçınılmaz olur.

Bu arada yayalarımızın da caddelerde trafik kurallarına yeterince riayet ettiklerini söyleyemeyiz. Birkaç metre yakınında  yaya geçidi olmasına karşın yayaların geçişinin yasak olduğu yerden yaşamını riske atarak  yolun karşısına geçmek isteyen yayalar da en az sürücülerimiz kadar suçlu olmuyorlar mı ?

Sürücüler için geçerli olan trafik kuralları yayalarımız için de geçerlidir. Onlar da can ve mal emniyeti açısından bu kurallara uymak zorunda. Bu kuralları hiçe sayan yayalar için de cezaların gündeme geleceğini trafik yetkilileri ile yapılan radyo programında dile getirildi.  Gerek sürücüler gerekse yayalar için trafik kuralları olmazsa olmaz durumu gelmeli, kesintisiz olarak uygulanmalı.

Bu sağlanmadığı takdirde. Biz çok daha böyle üzüntü verici olaylara tanık oluruz. Özellikle Bir Dünya Kültür Mirası olacak bir kentte trafik kuralları çok daha önem arz ediyor. Bunlara kendimizi alıştırmalıyız. Bugüne kadar alınan mesafenin yeterli olduğunu söyleyemeyiz.DSC_2691

 220 total views,  2 views today

Next Post

Beykent Okulları Edirne Müdürü Halil ALTUĞ AJANS TV'ye Konuştu

 221 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp