Veysel Eroğlu’dan: Edirne’ye 36 Milyon Liralık 11 yatırım

admin

 

 

 

 

 

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  Pazar günü Edirne’ye geldi. Edirne Valiliği önünde yapılan toplantıda 36 milyon lira maliyetli 11 yatırımın temelinin atılacağını duyurdu.

EDİRNE’YE 36 MİLYON TL’LİK 11 TESİS

Veysey Eroğlu, 15.00’da Valilik önünde düzenlenen toplu temel atma töreninde inşa edilecek Lalapaşa-1 Barajı Sulaması, Lalapaşa-2 Göleti Sulaması ile 9 adet taşkın koruma tesisinin temelini de attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Saat 14’te Edirne’ye gelen Eroğlu İlk olarak Valilik önünde yapılan platforma geldi. Buradaki temel atma törenine Orman ve Su işleri Bakanı ile birlikte Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Valisi Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ErhanTabakoğlu AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, Bakanlık Genel Müdürleri,  Daire Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Valilik önünde kurulan platformda konuşan Eroğlu Edirne’ye 36 milyon lira tutarında 11 tesisin temelini atmak için geldiğini belirtti.

Eroğlu temeli atılacak tesislerin 1. Baraj sulaması, Lalapaşa2. Gölet sulaması, Edirne merkez Musabeyli köyü iç dere ıslahı, merkez Demirkapı Kınalı Dere ıslahı, Havsa İlçesi Abalar  köyü içi dere ıslahı, Havsa ilçesi  Naipyusuf  köyiçi dere ıslahı, Havsa ilçesi  Şerbettar  köyü dere ıslahı, Keşan ilçesi Dörtyol dere ıslahı Keşan Akçameşe köyünün  köy içi dere ıslahı, İpsala ilçesi Sarıcaali köyü  köyiçi dere ıslahı, ve  taşkın koruma tesisleri. Lalapaşa ilçesi Çömlekakpınar köyiçi dere ıslahı projesi  ile  Kemalköy,Yenikadın, Büyükismailçe, Süloğlu  Sülecik köyü, Lalapaşa İlçesi Vaysal köyü , Süloğlu Büyükgerdelli köyü, Edirne merkez  Orhaniye köyü  Derinyol dere ıslahı ,Havsa ilçesi Osmanlı köyü  Bağlık ve  köyiçi dereleri ıslahı, Uzunköprü Değirmenci köyü dere ıslahı , Havsa Çukurköy dere ıslahı, ile yine aynı ilçeye bağlı  Habiller köyündeki  dere ıslahı  projelerinin temelini attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakanın temel attığı tesislerle 13 bin 500 dekar arazi sulanacak ve 20 köy taşkından dere ıslah projeleri ile taşkından korunacak. Bakanlıkça 2017 yılında Edirne ve ilçelerinde bin dekarlık arazide çalışma yapılacak. İki milyon300 fidan dikilecek. .Yöne aynı dönemde bir milyon 250 bin fidan üretimi gerçekleşecek. İlde 65 aileye 800.000 Tl kredi ve hibe desteği sağlanacak. Edirne’de orman projesi kapsamında 7 köyde 510 dekar alanda ceviz,20 dekar alanda dut, 350dekar alanda diğer gelir getirici ormanlar oluşturulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl içinde hava durumu bilgilerinin vatandaşlarımıza sunulması ve hava tahmini tutarlılıklarının artması amacıyla  ilde  üç adet Meteoroloji  gözlem istasyonu kurulacak. İstasyonlar Edirne Kapıkule sınır kapısı, Keşan ilçesi Mecidiye ile Lalapaşa Hamzabeyli Sınır kapısına kurulacak. Bu projeler hakkında geniş açıklamalarda bulunan Orman ve Su işleri Bakanı Prof Dr Veysel Eroğlu Edirne Valiliği toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısı ile yatırımlar konusunu bir kez daha gündeme taşıdı. Veysel Eroğlu törenden sonra dedesinin de aralarında bulunduğu. Askeri şehitliği ziyaret edip dua etti. Bakan Eroğlu şehitlik ziyareti sonrası İl Merkezinde partililerle buluştu.

Bakan akşam da Edirneli işadamları ile yemekte bir araya gelip  bakanlığı ile ilgili sorunlarını dinledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Next Post

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ HALKA ANLATIN

16 Nisan da 18 maddeden oluşan anayasa değişikliği için referandum yapılacak, şunun şurasında iki aydan az bir süre kaldı. Halkın her kesimine gencinden yaşlısına sordum değişecek maddeleri konusunda haberiniz var mı diye sordum. İnanın ki referandumda neyi oylayacağından milletin haberi yok. Ülkenin geleceğini belirleyecek olan bir anayasa değişikliğinden halkın haberdar […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp