Villa restoranda balkan kaynaşması

admin

Villa Restoranda Rumeli Edirne Kültür ve Folklor Derneğince yapılan etkinlikte Yunanistan, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen okul temsilcileri ve misafirler, Edirne Rumeli Kültür Derneği Başkanı Ahmet Dörtler,  dernek üyelerinden Hayri Sonterler, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Kurucu   Başkanı Bekir Mustafoğlu ,Yanbol Folklor Derneğinden Vesca Ahmavova,Turizmci George Dahelebov ve diğer davetliler  dostluk havası sergilediler.

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ahmet Dörtler toplantıda yaptığı konuşmada, Bizim amacımız komşu ülkeleri bir araya  getirmek Ben  başım ağırdığında komşuma giderim. Trakya kültürü bunu gerektirir Trakya insanları iç içe yaşadığından, komşuluk ilişkileri çok güçlüdür. Biz de bu komşuluğu pekiştirmek amacıyla bir araya gelelim dedik” diye konuştu.

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bekir Mustafaoğlu ‘da yaptığı konuşmada; Batı Trakya’nın güzel insanlarını burada toplamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz daha önceleri de etkinlikler düzenledik. İlerde daha büyük kapsamlı etkinlikler yapacağız Bundan sonra komşularımızda etkinlik düzenleyeceğiz. Hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz” diye konuştu.

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (6)

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Refik Şahin, kullandığımız güzel bir sözümüz vardır bilirsiniz; “Gönül ne çay ister ne çayhane gönül muhabbet ister çay bahane. Sözleri ile başladığı konuşmasına daha sonra şunları kaydetti. “ Bizlerde bu deyişimizden hareketle Rumeli Edirne Kültür ve Folklor Derneği, Yunanistan Kardeş Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği ile bu geceyi organize ettik. Gecemize Romanya Köstenceden K.A.Alper Yazoğlu Orta Okulu ile kardeş okul ION Minelku Okulu ile Yanbol Kardeş Belediyesi Temsilcileri gecemize onur vererek bizleri sevindirdiler. İyi ki geldiniz. Hoş geldiniz, hoşluk verdiniz.

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (9)

 

 

 

 

 

 

 

Arada sınırlar vardır aşılır. Dillerimiz, kelimelerimiz farklı ama anlaşırız. Bizler için buna benzer zorluklar inanınki engel değildir.

Bizlerin görevleri arasında korumak zorunda olduğumuz üç sağlımız vardır. Can sağlığı, Ruh sağlığı ve Toplum sağlığı, iki sağlık kişiyi ilgilendirir. Ama toplum sağlığı hepimizi ilgilendiriyor. Çocuklarımıza iyi örnekler olarak kültürel değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak toplum sağlığı için olmazsa olmazımızdır. Manilerimizle, Türkülerimizle, Oyunlarımızla biz Edirne Rumeli Kültür Derneği bu görevi kendimize görev kabul ettik. Çalışıyoruz takdirlerinize sunuyoruz” dedi . Balkan oyunları ve müzik eşliğinde güzel bir gece geçiren katılımcılar bundan sonraki etkinlikte buluşmak üzere geceyi sonlandırdılar.

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (1)

 

 

 

 RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (5)

 

 

 

 

 

 


RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (7)

 

 

 

 

 

RUMELİ FOLKLÖR DERNEĞİ (8)

 208 total views,  2 views today

Next Post

Siyasi Partiler seçim startı verdi

Türkiye’de son yaşanan olaylar milli meselelerin ön plana çıkması barış sürecindeki belirsizlik MHP’ye politik zemin yaratıyor. MHP bu fırsatı ne kadar değerlendirecek.  Bu arada önümüzdeki aylardaki siyasi olaylar bu partiyi ne kadar haklı çıkaracak izleyip göreceğiz. MHP kadroları köy köy dolaşarak siyasi çalışmalarını sürdürüyor.  Bunun için ellerinde bol siyasi malzeme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp