Vural “Evlere Şenlik Bir Hükümetle Karşı Karşıyayız”

admin

Edirne’de  partisinin aday tanıtım toplantısına katılar MHP Başkan Vekili Oktay Vural, Hatay’daki tır ile ilgili olarak,”Maalesef  daha önceleri kozmik odalara kameralar ve savcılarla girenler, bugün içinde ne olduğunu  belli olmayan tıra giremez duruma geldiler” dedi.

mhp-oktay vural-edirnede

Devlet sırlarının çarşaf çarşaf gazetelerde yayınlandığını savunan Vural, şunları kaydetti: “Başbakan  Yardımcısı Arınç  ‘İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz, Allah bizi korudu ‘gibi akıl almaz  açıklamalarda bulunuyor. Maalesef o günlerde devletin en gizli yerlerine  kameralar ve savcılarla girenler, bugün içinde ne olduğunu bile açıklayamadığı tırların içine giremez hale geldiler.   Devlet tırı, devlet sırrı oldu.

mhp-oktay vural-edirnede (4)

Hatay ili Reyhanlı ilçesinde  yaşananlar çok ibret verici  Tırların  içinde ne var dendiğinde’  Efendim Türkmenlere yardım götürüyorlarmış… Eğer Türkmenlere yardım götürüyorsan Türkmenlere yardım götürdüğün için Türkmenleri sen tehlikeye atmış oluyorsun. Hem muhalifler nezdinde hem de Esat nezdinde hedef gösteriyorsun onları. Bundan sonraki dönem içerisinde her bir muhalifin ve her bir Esat gücünün Türkmenlere yönelttiği saldırının sorumlusu siz olursunuz.”  Vural konuşmasında daha sonra  Türkmenlerin bulunduğu bölgenin Yayladağı olduğunu aktararak, “Cilvegözü’nde ne işleri var?” diye sordu.

mhp-oktay vural-edirnede (1)

Başbakan Yardımcısı Arınç’ın  tweet atan bakanlarla ilgili açıklamalarını gündeme getiren Vural, herkesin birbirini yalanladığını savundu.  Konuşmasında “Evlere şenlik bir hükümetle karşı karşıyayız” diyen Vural, “Artık AKP’nin çıt çıt demokrasi dikişleri söküldü. Milletin malını, tüyü bitmedik yetimin hakkını yiyenler, bu saatten sonra birbirini yemeye devam edecekler. Dediler ya ‘yedirmeyiz’ diye. Meğer birbirlerini yiyeceklermiş onun içinmiş” ifadelerini kullandı. MHP Grup Başkanvekili Vural,  dini duyguların istismar edildiğini söyledi.

mhp-oktay vural-edirnede (2)

Deniz Feneri davasında yaşananlara yönelik eleştirilerde bulunan Vural, “Yine aynı şeyler oluyor. Yok öyle yağma. Bu milletin hayırsever duygularını kendi rüşvet ve yolsuzluklarını örtmek için kullananlar inanç hortumcularıdır. Hukuk bir soruşturma yapıyor, soruşturma yapıldığı zaman telaşlanıyor bunlar. Savcılara baskı, savcının elinden dosyayı alıyorlar. Emniyet müdürlerini, polisleri gönderiyorlar. Ülkemiz  böyle  bir trajikomik şeyle karşı karşıyayız” diye konuştu.

Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek,   “Bugün burada 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Edirne’de aday tanıtımı için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

mhp-oktay vural-edirnede (3)

Milliyetçi Hareket Partisinin 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerine çok önem verilmektedir. Zira bu seçimler, Türkiye’nin varlığını, milli birliğini ve gelecekteki devlet ve toplum yapısını doğrudan etkileyecek özelliktedir. İmanımız , Türkiye’nin kaderi hakkında tarihi bir karar verecek, ülkenin nasıl bir geleceğe yürüyeceğini onaylayacak., bir başka değişle, Türk

Milleti Tamam mı? Devam mı? Seçeneğinde bir resim yapıp varlığını ve bekasını oylayacaktır. Çünkü cumhuriyetimiz 90 yıl sonra Milli şuur ve bilincini yitirmiş bir  zihniyetin eline düşmüş adeta işgale uğramıştır. Bu tehdide son vermek Türk Milletinin yetkisindedir. MHP 44 yıllık birikim ve becerisiyle yetişmiş ve dürüst kadrosuyla üretken belediyecilik vizyonuyla, proje ve reform hazırlıklarıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de ipi göğüslemeye hazırdır. Bizler başarıya giden bu yolda, önce başarıya inanıp birlik ruhunu koruyacağız. Bıkmadan, yılgınlığa düşmeden, milletimizin her ferdiyle gönül köprüleri kurarak onları ikna edeceğiz. Kendimize özgüven duyarak, dedikoduya, yalan dolu sözlere kulak asmadan ilerleyeceğiz. İşte bu nedenle , bugün burada Edirne’yi hak ettiği itibar ve gelişmişlik düzeyine çıkaracak kararlı ve hazırlıklı olan kıymetli dava arkadaşlarımızı sizlerin huzurunda açıklayacağız. Bizim inancımız odur ki, Edirne’de halkımız CHP ve AKP arasındaki bu kayıkçı kavgasına son verecek, her ikisini de saf dışı ederek, MHP ‘nin yolunu açacaktır. Bizler diyoruz ki; Ne AKP ne CHP işte MHP.. Biz biliyoruz ki Edirne’nin mevcut problemlerini bugünkü müsebbipleri çözemez. Edirne’nin bugüne kadar yaşadığı sorunları çözemeyenler, bu şehre çıkar amaçlı gözle bakanlar, rant hesabı yaparak yönetenler ve bunların yolsuzluklarıdır.Bunların Edirne’ye hizmet gibi hiçbir hedefleri olmamıştır. Edirne’yi yerelde yöneten 30 yıllık CHP zihniyeti ve 12 yıldır Ülkeyi yönetme iradesini elinde bulunduran AKP zihniyeti, Edirne’nin potansiyellerini harekete geçirmemiş, burayı ne bir dünya markası ne de bir balkanların yıldızı haline getirmişlerdir.Bugün artık Edirneli hemşerilerimizin bu iki zihniyetin demagojilerine  artık karnı toktur.Edirne de yönetim zafiyeti vardır. Kendi menfaatleri için çalışan yerel yönetim anlayışı vardır.  Bu sebeple MHP Edirne’yi Aydınlık bir geleceğe taşıma hedefi ve vefa borcuyla Edirne’ye taliptir. Kentini yönetmeye ve Edirnelilere hizmetkarlığa isteklidir” dedi. Konuşmaların ardından İl Başkanı Gürsel  Şimşek ile birlikte  MHP’nin adayları Edirne merkezden  Orhan Çakırlar, Keşan’dan Murat Dinç, Uzunköprü’den Tahsin Aktaş, Lalapaşa’dan Bülent Şahinbaş, Süloğlu’ndan İsmet Balin, İpsala’dan Metin Darısapı, İpsala Esetçe beldesinden Muazzibin Nekes, Meriç Subaşı beldesinden Mustafa Kılıç, Meriç Küplü beldesinden Tacettin Özsu ve Uzunköprü Kırcasalih beldesinden Şaban Kılıç’ı partililere tanıttı. Adayı tanıtım toplantısının ardından Vural ve beraberindekiler Saraçlar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti ve parti adaylarını tanıttı.

mhp-oktay vural-edirnede (5)

 

 

 

 

 

 206 total views,  2 views today

Next Post

Avrupalı Türklerden Milli İradeye Saygı Konvoyu

Milli İradeye Saygı konvoyu  Edirne Kapıkule  Sınır kapısında vatandaşlarca karşılandı.150 araçlık konvoyla Edirne’ye  gelen kafileyi AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, Kadın Kolları,Gençlik kolları ile    Edirne’den gelen vatandaşlar karşıladı. Avrupa Türk Demokratlar Birliği Genel Başkanı Süleyman Çelik Kapıkule Sınır Kapısında yaptığı konuşmada; Ülkemizde olan bu olaylar ve gelişmeler den dolayı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp