Vural: “Köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor”

admin

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’nden su alan köylerde yaşanan sıkıntının çözüldüğünü, dün yaptığı açıklamada söyledi.

Vural, “Esetçe Sulama Birliği uzun zamandan beri sıkıntılı. 2017 yılında Kasım ayında tamamen tıkandı ve hizmet veremeyecek hale geldi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bu birlikten su alan köyler Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne katıldı. 165 bin TL’lik elektrik borcu Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ödendi. Şu anda köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor.” dedi.

“KÖYLERİMİZ MAĞDUR OLDU”

Vatandaşların su konusundaki hizmetlerini Keşan Hükümet Konağı’nın 3. katında bulunan birlik bürosundan alacağını dile getiren Adnan Vural, “Sayaç yüklemesi bu bürodan yapılacak. Bundan sonra köylerimiz artık susuz kalmayacak. Esetçe Birliği’ne üye köylerimiz gerçekten mağdur oldu. Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği için tavsiye komisyonu kuruldu. Alacakları toplanacak.”

“SAHADA OLMALARI GEREK”

Açıklamasının devamında CHP’li üyeleri eleştiren Vural, “Arkadaşlarımız aylık toplantılar konusunda rutin değerlendirme yapıyorlar. Çıkan kararları okumakla bu işler olmuyor. Sahada olmaları gerek. Bunların hizmet etme derdi yok. Bir eksik varsa, birlikte çalışalım. AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri olarak İlçe Başkanımız Hüseyin Boyalık’la birlikte çalışmalara devam ediyoruz.”

 187 total views,  2 views today

Next Post

ÇAKMAK; "Güven sizden hizmet bizden"

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin ÇAKMAK yaptığı açıklamada; “90’lı yıllarda Ali Doğan başkanımız ile beraber Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odamızın yönetimine aday olduk.  Ali Doğan başkanımızla birlikte 9 yıl görev yaptık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz odamızı gelişen dünyaya ayak uydurarak yazılı olan evraklarımızı dijital  ortama […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp