XVII. Ulusal Diyabet Kongresi T.Ü’de Yapılıyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 0284 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

 

Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinolojisi Bilim Dalı’nın ortaklaşa düzenlediği “XVII. Ulusal Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Kongresi”nin 3 Ekim 2013 tarihinde açılış töreni yapıldı.
umt_5275

 

Törene, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul TANRIKULU, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman PİŞKİN ve Prof. Dr. Hüseyin SARIOĞLU katıldı.

Açılış konuşmalarını Kongre Başkanı ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz TÜTÜNCÜLER, Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami CİNAZ, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. A. Betül ACUNAŞ ve Rektörümüz Prof. Dr. Yener YÖRÜK yaptı.

umt_5299umt_5314umt_5334

Prof. Dr. Yener YÖRÜK konuşmasında, üniversitemizin günden güne geliştiğini ancak en önemli lokomotifinin Tıp Fakültesi olduğunu söyledi. Günümüzde 1000 yatağı aşkın kapasitesiyle bölgenin hatta Balkanların en büyük hastanesi konumunda olan hastanemizin birçok alanda ülkemizin önemli bir referans merkezi olma yönünde ilerlediğini belirten Prof. Dr. Yener YÖRÜK, “Bu anlamda alt yapı çalışmalarımızı değerlendiriyoruz.” dedi.

umt_5371

Üniversitemizin araştırma-geliştirme merkezi olan TÜTAGEM ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Yener YÖRÜK, merkezdeki cihazların bazılarının ülkemizde tek olduğunu vurguladı. “Her türlü metal analizleri, hormon analizleri konusunda bu merkezimizi bir iki ay içerisinde, uluslararası anlamda bilim dünyasına katacağız.” diyen Prof. Dr. Yener YÖRÜK, “Çocuklarımızın sağlıklı hava soluması, sağlıklı su içmesi, sağlıklı yaşaması hakkıdır. Hastalığın salıtımından önce onların sağlıklı çevrelerde yaşamasını sağlamalıyız. Juvenil diyabet ve erken puberte konusunda bilimsel verilerin toplumumuzu aydınlatacağına inanıyorum.” sözleriyle konuşmasına son verdi.

umt_5403 umt_5411 umt_5422

 

 

 488 total views,  2 views today

Next Post

Radyo Su’da Dini Sohbet

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ /  0284 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com   Camiler Ve Din Görevlileri Haftası Kutlanıyor Radyo Su’da canlı olarak yayınlanan programa katılan Edirne İl Vaizi Üsame Anlağan ve Hacıilbey Camii İmam Hatibi Nazmi Merter yaptığı konuşmalarda konu ile ilgili olarak şunları kaydettiler; “ Diyanet İşleri Başkanlığımızca kutlanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp