“Ya gereğini yap, yada özür dile”

admin

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, kendisi hakkında asılsız iddialarda bulunan AKP Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve’ye cevap verdi. Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, “AKP il başkanı elinde bir belge varsa gereğini yapsın.Eğer elinde bir belge yoksa sadece karalamak için bunu yaptıysa, çıksın özür dilesin” dedi.

recep-gürkan açıklama

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, AKP Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve’nin kendisi hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu belirtti.

Kahve’ye seslenen Gürkan, “Ya gereğini yap, ya da özür dile dedi.

Gürkan, AKP’nin gerçek dışı beyanatlarının defalarca ispatlandığı da dile getirdi.

AKP’nin ‘Çamur at izi kalsın’ mantığıyla kirli bir siyasi çalışma başlattığını da sözlerine ekleyen Gürkan, Müjdat Kahve’ye seslendi.

“Edirne Halkına bir özür borçlusun. 136 bin Edirnelinin oyunu alarak Edirne Milletvekili seçilmiş bir parlamenter hakkında sırf laf olsun diye konuşamazsın.Yok öyle çamur at izi kalsın anlayışı.

Senin yaptığın bu açıklama Edirne halkına yapılan bir hakarettir. Ben Edirne Milletvekili ve Edirne Belediye Başkan Adayı olarak Edirne halkına yapılan hakareti kabul edemem.

Siyaseti dürüst yapacaksın. İlkeli olacaksın. Güneşin balçıkla sıvanamayacağını unutmayacaksın.

27 yıl kamu görevi yaptım. Değişik makamlarda Edirne’ye hizmet ettim. Çalıştığım kurumların hem yerelde, hemde Bakanlık bazında yetkili teftiş kurullarının denetiminden geçmiştir yaptığım işler. Her yıl Sayıştay’ın denetiminden geçmiştir benim çaktığım çiviler.

AKP’NİN NASIL KAÇTIĞINI HERKES BİLİYOR

AKP Hükümetinin Sayıştay raporlarını Meclisin denetiminden kaçırmak için Meclise göndermediğini herkes biliyor. Bu Sayıştay raporları Meclise gelseydi muhalefet bizi duman ederdi diyen Grup Başkan vekilinizi de herkes biliyor.

AKP İl Başkanının, yönetimin başının Edirne’ye geleceği günün öncesinde böyle mesnetsiz iddialar ortaya atması çok manidardır.Yönetimin başıda zamanında böyle yollara tenezzül etmişti. Gezi olayları sırasında camiye girdiler ve içki içtiler dedi. İmam böyle bir şey olmadı deyince. İmamı kaç kere sürdü.

(Benim bacıma saldırdılar, yarı çıplak kişiler üzerine idrar yaptılar) dedi. Görüntü kayıtları ortaya çıktı. Tüm Türkiye izledi. Bunun da gerçek olmadığı ortaya çıktı.

AKP’nin başındaki kişinin bu tarz mesnetsiz iddialarda bulunması, yalanlara tenezzül etmesi, İl Başkanı olarak senide etkilemişe benziyor.Sen bu yollara başvurma. Onların sonu belli. Ama sen onlara yaranmak için bu yollara başvurma.Elinde bir şey olup ta, bunu işleme koymayan şerefsizdir, namerttir.Elinde bir şey olamayacağını ben çok iyi biliyorum çünkü böyle bir şey yok.

Müjdat Kahve, Elinde hiç bir şey yokken sen bu açıklamalarda bulunuyorsan müfterisin.”

 249 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan “Sanayi sitesi Esnaflarının sorunlarını birlikte çözeceğiz”

Seçim turlarını aralıksız sürdüren CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, Çarşamba günü Küçük Sanayi Sitesi Esnaflarını ziyaret Etti. Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifinde esnaflar ve dernek yöneticileri ile bir araya gelen Gürkan; “ Amacımız Edirne’de tüm halkımız gibi güç koşullarda evine ekmek götüren Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımız da mutlu olsun. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp