Yağcılı Köyü’nde şükür ve yağmur duası yapıldı

admin

Süloğlu İlçesine bağlı Yağcılı Köyünde gerçekleşen geleneksel Şükür ve Yağmur duasında Soma’daki maden ocağı kazasında hayatını kaybedenler için de dua edildi.

yağmur duası yağcılı

Yağcılı Köyünde düzenlenen etkinliğe, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Sağlık Bakanlığı Danışmanı Tuna Bekleviç, eski Başkan Erol Atik, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun, MHP İl Genel Meclis Üyesi Zafer Bahşi, belediye meclis üyeleri, köy muhtarları ve yaklaşık 2500 kişi katıldı.

yağmur duası yağcılı (1)

Süloğlu İlçe Müftüsü Turgut Çavdar, Vaiz Zeki Çelebi, Köy İmamı Hasan Aydın ve çevre köy imamlarının katkıları ile Mevlid-i Şerif’in okunmasının ardından yapılan şükür ve yağmur duasında, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve ülkede 3 gün yas ilan edilen maden kazasında hayatlarını kaybedenler için dua edildi.

yağmur duası yağcılı (3)

Dua sırasında hafif şekilde yağmur yağması ise köylülerin yüzünü güldürdü.

Yağcılı Köyü Muhtarı Erdoğan Kahraman, yaptığı açıklamada, her yıl geleneksel hale getirdikleri Şükür ve Yağmur duasına katılan başta Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’a, Sağlık Bakanlığı Danışmanı Tuna Bekleviç’e, CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun, MHP İl Genel Meclis Üyesi Zafer Bahşi’ye, şükür duasına maddi ve manevi katkı yapan Yağcılı köyü halkına, davete katılan meslektaşlarına ve komşu köy vatandaşlarına teşekkür etti.

yağmur duası yağcılı (2)

Soma’daki facia ile ilgili de düşüncelerini belirten Kahraman, “Olayı öğrendikten sonra bizim de Yağcılı Köyü halkı olarak içimiz yandı. Olaya inanamadık. Bu faciada hayatlarını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Duanın ardından katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.

yağmur duası yağcılı (4) yağmur duası yağcılı (5) yağmur duası yağcılı (6) yağmur duası yağcılı (7) yağmur duası yağcılı (8) yağmur duası yağcılı (9)

 

 

 

 

 765 total views,  2 views today

Next Post

YUMURTA KAPIYA GELİNCE

Bugüne kadar çoğumuzun ne olduğunu bilmediği ekonomik durum açısından önem taşımasına karşın gündeme gelmeyen “Taşeron” çalışma sistemi, Soma maden kazasında 301 işçimizin yaşamını yitirmesinin ardından bir kez daha tartışmaya başlandı. Ne acıdır ki, bu tür emeğin hiçe sayıldığı, ekonomik modelden olumsuz şekilde en çok etkilenecek emekleri harcanacak kesim işçi kesimi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp