Yağlı Güreş Düzenleyen Belediyeler Birliği Toplandı

admin

Ata sporu yağlı güreşe gönül veren ve yağlı güreş düzenleyen belediyelerden oluşan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği,  yeni başkanlarını seçmek için olağanüstü toplandı. Yapılan seçimlerde, kısa bir süre önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Zekai Kafaoğlu getirildi.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin Balıkesir’de bulunan merkezinde gerçekleştirilen toplantıya birlik üyesi belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın divan başkanlığını yaptığı toplantıda birliğin yeni başkanı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu oldu.

Binlerce yıllık geleneği olan yağlı güreşlerin geleceği için kısa süre önce kurulan birliğin büyük önem taşıdığını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Zekai Kafaoğlu’nu tebrik ederek, başarılar diledi. Gürkan, birliğin amacının yağlı güreşlerin hakkettiği yere taşınması ve gelecek nesillere daha iyi bir şekilde teslim etmek olduğunu söyledi.

 165 total views,  2 views today

Next Post

19. Balkan Şampiyonası sona erdi

Balkan Tekvando Birliğince Türkiye Futbol federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 19. Balkan Şampiyonası sona erdi.  Balkan Tekvando Birliğince Türkiye Futbol federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 19. Balkan Şampiyonasında Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Arnavutluk, Makedonya ve Sırbistan’dan olmak üzere toplam 600’e yakın sporcu mücadele etti.    Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Lalezar Restaurant’ta Edirne Belediyesi tarafından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp