Yakup Atalay Radyo Su’da canlı yayına katıldı.

admin

CHP Edirne 3. Milletvekili Adayı Yakup Atalay Radyo SU’da “Seçim Özel” programının Canlı yayın konuğu oldu.  30 yıldır aktif siyasetin içinde olan ve başta İlçe Başkanlığı olmak üzere, 34 ve 36. Olağan, 18. Olağan üstü kurultayda Edirne Kurultay delegeliği, 19. Olağanüstü kurultayda Tüzük Komisyon üyeliği gibi önemli görevleri başarı ile yürüten tecrübeli siyasetçi Milletvekili Adayı Yakup Atalay partisinin Edirne’den 4 milletvekili çıkaracağına inandığını belirterek; “Bizim 4 milletvekili çıkaracak potansiyelimiz mevcut. Ben uzun yıllardan beri CHP’de siyaset yaptığımdan dolayı parti terbiyesini almış bir insanım. Sıralamanın benim için hiçbir önemi yoktur. Önemli olan partimizin verdiği görevi layıkıyla yerine getirmektir.” Dedi.

Adaylığı açıklandığı andan itibaren seçim çalışmalarına doğduğu yer olan Çöpköy mahallesinden başladığını ifade eden Atalay; “Seçim çalışmalarına baba ocağı olan Çöpköy’den başlamayı daha uygun gördüm. Doğduğumuz yer orası. Orada da çok büyük bir ilgiyle karşılandım. Çöpköy’ün 120 yıllık tarihinde şimdiye kadar hiç milletvekili adayı çıkmadı.” Dedi.

“Şu anda Ecevit rüzgarı gibi bir Muharrem İnce rüzgarı esiyor.”

Seçim çalışmaları hakkında da  çeşitli bilgiler veren Atalay; “Ben uzun yıllar siyaset yaptığım için bugüne kadar bütün seçim çalışmalarına katıldım. Şu anda Ecevit rüzgarı gibi bir Muharrem İnce rüzgarı esiyor. Bunu çok net bir şekilde görüyoruz. İnsanların gözünde değişimin ve dönüşümün ışığını görüyorsunuz. İnsanlar artık 16 yıllık AKP iktidarının sonlanacağına inanmışlar. Bunu hem gezdiğimiz yerlerde hem de miting alanlarında çok net olarak görüyoruz. Buda bizi gerçekten çok umutlandırıyor. Seçmenlerimizle iletişim kurma bağlamında hiçbir sıkıntımız yok. Çünkü zaten onların içinden geliyoruz. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin Edirne’de CHP olarak çok başarılı bir şekilde sonuçlanacağına inanıyorum.” Dedi.

“Çiftçi Arazisini işleyemez hale geldi?”

Tüm göstergelerin, (Ekonomik, siyasi vb.) AK Partinin şu anda büyük bir oy kaybı yaşadığına da dikkat çeken Atalay; “Şu anda köyde çiftçi 50 TL’lik mazot almak için komşusundan borç para ister hale gelmiş. Çiftçi tarlasını ekerken gübre alamıyor. Tarımsal birliklere olan borcunu ödeyemiyor. Hepinizin bildiği gibi şu anda en somut örneklerden biri de “Trakya çiftçisi şu anda toprağını satıyor”. Trakya’da şu anda 150-200 bin dönüm civarında arazinin el değiştirdiği ifade ediliyor. Arazi tapusunu çiftçiden alan kişilerin araziyi tekrar “Sen işle zamanı gelince biz alırız” deniyormuş.” Dedi.

“Ergene ile ilgili mücadelemiz taviz aynen devam edecek”

Bölgenin en büyük sorunlarından biri olan Ergene nehri hakkında da çeşitli bilgiler veren Atalay; “Gencecik insanlar bugün Fakültemizin Onkoloji Hastanesinde kanserle boğuşuyorlar. Onlara nerelisin diye sorduğum zaman Uzunköprü Ergene havzasında yaşayan insanlar olduğunu görüyorsunuz. İnsan hayatının maddi olarak kesinlikle bir karşılığı yoktur. Yani yıllardan beri Çorlu ve Çerkezköy’de kurulmuş olan sanayinin atıklarıyla en fazla mağdur olan kesim o bölgede yaşayan çiftçilerimiz ve insanlarımızdır.  Ergene Ağır metal atıkları sayesinde şu anda çiftçilik yapılamayacak noktaya gelmiştir. Yani bunun bir sağlık boyutu var ikincisi de üretim anlamında da çok ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Eski Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu 2013 yılında “Ergene’de 2 yıl sonra hep beraber balık tutacağız” demişti. Bırakın balık tutmayı şu anda Ergene’de sivrisinek bile yaşamıyor. Bugüne kadar partimiz olarak biz bunun mücadelesini hep verdik. Bundan sonrada Allah Kısmet ederse T.B.M.M’de aynı mücadele yine devam edecek.” Dedi.

 108 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık yolu hizmete açıldı

Edirne Belediyesi’nin, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasına yaptığı “Sağlık Yolu” düzenlenen törenle hizmete açıldı. Edirnelilere söz verdiği projelerden birini daha hayata geçiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin ilk ve tek planlı yolu olan Sağlık Yolu’nun Edirne’ye ve hastalara şifa olmasını diledi. Gürkan, daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp