YANAN MÜFTÜLÜK BİNASI İÇİN VALİ CANALP’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

admin

Geçtiğimiz günlerde henüz belirlenemeyen bir nedenle gece yarısı çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelen Edirne İl Müftülüğü hizmet binasının yeniden tarihi dokusu ve aslına uygun şekilde yapılacağı açıklandı. Yanan Müftülük Binasında inceleme yapan Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Müftüsü Alettin Bozkurt ile birlikte Basın mensuplarına açıklama yaptı. Vali CANALP, Müftülük binası önünde yaptığı basın açıklamasında; “sivil mimarimizin önemli örneklerinden biri olan ve iki gün önce yaşanan yangında kullanılamaz hale gelen Müftülük binasının aslına uygun olarak tekrar ilimize kazandırılacağını” söyledi.


18 Ocak 2021 Pazartesi günü gece yarısı saat: 02 sularında çıkan yangında, Bodrum, giriş ve üst kattan oluşan binanın içinde bulunan bilgisayarlar, masalar, ve kütüphane de yanarak kullanılamaz hale geldi. Müftülük binasının aslına uygun olarak tekrar ilimize kazandırılacağı müjdesi büyük Edirnelileri mutlu etti.

 1,689 total views,  8 views today

Next Post

ÇÖMLEKKÖY BARAJI’MIZ EDİRNE’MİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 81 İl Başkanları ile yaptığı toplantıda Çömlekköy Barajı’nın 2021 yılı ek yatırım programına alınmasının talimatını verdi.AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki 143. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.Bakanlar, bakan yardımcıları ve il başkanlarının katıldığı AK Parti 143. Genişletilmiş İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp