Yapı Kredi Bankası’ndan Muhtarlara Destek

admin

Edirne Yapı Kredi Bankası Köy Muhtarları ile bir dayanışma yemeği düzenledi. Villa Restoranda düzenlenen dayanışma toplantısına Edirne merkez ve çevre ilçelerden köy muhtarları ve kooperatif üyeleri katıldı. Toplantıda Yapı Kredi Bankası Edirne Şubesini temsilen Bankanın Şube Müdürü Belma Küçükçüoğlu, Yapı Kredi Kobi Portföy yönetmeni Perakende bankacılık yetkilileri Coşkun Özmen, Feyzi Ercan, Mikro Kobi Portföy Yönetmeni Perakende Bankacılık yetkilisi Ali Koray Bayrak katıldı.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (3)

Toplantıda söz alan banka yetkilileri yapı kredi Bankasının çiftçilere yönelik kredi hizmetlerini dile getirdiler. Yapı Kredi Bankasının tarımla ilgili ihtiyaçları en iyi koşullarda karşıladıklarını, bunun için traktör desteği, harman vadeli mazot ve gübre kredisi verildiğini, ayrıca süt ve besicilik kredisi verildiğini belirten banka yetkilileri bankanın sağladığı imkânlar içinde tarımsal yatırım kredisi ile tarla alım kredisini de kapsadığını belirttiler. Banka yetkilileri Bu kredilerin 5 yıl vadeli olduğunu söylediler. Bunun dışında sıfır ve 2. El traktör alımında da beş yıl vadeli kredi imkânı sağladıklarını kaydettiler. Yapı Kredi Bankası’nın bir başka kredi imkânının depo kredisi ve tarım makineleri kredisinde sağlandığını belirterek, Yapı Kredi Bankası’nın her zaman çiftçi vatandaşların hizmetinde olduğun müjdesini verdiler.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (5)

YAŞATIRSAN YAŞARSIN

Toplantıda söz alan Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Cevat Meriç çiftçilerin yaşam koşullarının her geçen gün zora girdiğini belirterek şunları söyledi; “ Bankalar tarıma destek konusunda geç kaldı. Bugün burada tarıma destek verileceğini duymak biz tarım kesiminde çalışanları mutlu ediyor. Bunun yanında şunu belirtmekte yarar görüyorum. Yaşatırsan yaşarsın diye bir sözcük vardır.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (6)

Bizlerin yaşaması için destek verirseniz sizler de yaşarsınız. Bizi desteklerken bankalar faizleri makul düzeyde tutmak gerekir.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (7)

BUĞDAY DESTEĞİ 5 KURUŞ

Bizlere yapılan buğday desteği bugüne kadar 5 kuruşta kaldı, ondan yukarı çıkmadı. Buna rağmen tarım girdilerin fiyatlarına baktığımızda gübre ve mazot fiyatlarında üç beş kat artış görüldü. Biz çiftçiler bu zor koşullarda büyük fedakârlık yaparak insanlarımızı doyurmaya gayret ediyoruz. Ülkemizde tarımın önemi yeterince anlaşılmış değildir.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (8)

Son günlerde tüketim ürünlerine yapılan zamlar aldı başını gidiyor. Milli yiyeceğimiz kuru fasulye 15–17 lira olduğu söyleniyor. Bu şartlarda dışarıdan ithalat yapılacak. Bunun yerine bizlere destek sağlansa biz insanımızın karnını doyursak olmaz mı?

MİLLİ TARIMI OLMAYAN ÜLKENİN MİLLİ BAĞIMZISLIĞI OLMAZ

Belki daha sonra tarımın önemi anlaşılacak, fakat çok geç kalınacak. Elimizdeki tarlalar gidiyor. Traktörlerimiz satılıyor. İnsanlarımız köylerden şehirlere göç ediyor. Kentlerde çarpık kentleşme oluyor. Yarın topraklarımızı kimler işleyecek tarımlı kimler uğraşacak. Tarımı da holdingleştirecekler. Milli tarımı olmayan ülkenin milli bağımsızlığından bahsedilemez. İnşallah tarımın önemi bir an önce anlaşılır. Sizlerin yanımızda olmanız bizi mutlu etti bizler de sizlere destek olacağız.

YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (2)
YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (9) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (10) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (11) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (12) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (13) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (14) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (17) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (18) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (20) YAPI KREDİ DEN muhtarlara destek-edirne (21)

 

 

 

 

 

 493 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE’DE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ KURULACAK

ETSO Basın ve Halkla ilişkiler yetkililerince yapılan açıklamada; “, Trakya Üniversitesi ve ETSO ile KOSGEB İdare Başkanlığı arasında imzalanmış bulunan Duvarsız Teknoloji İnkübatörü (DTİ) İşbirliği Protokolünün, günün ihtiyaçlarına ve değişen mevzuat alt yapısına cevap verebilmesini teminen yenilenmesi ihtiyacı olduğunu “ bildirilerek, söz konusu Duvarsız Teknoloji İnkübatörü (DTİ) İşbirliği Protokolü yerine, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp