YAPILANDIRILAN SGK BORÇLARININ PEŞİN VEYA İLK TAKSİT ÖDEMESİ İÇİN SON GÜN 31 MART

admin

Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman LALE, 7256 Sayılı Borç Yapılandırması ile ilgili açıklamalarda bulunarak işveren ve sigortalılarımızın 31 Mart 2021 tarihine kadar peşin ve ilk taksit ödemelerini yapmaları gerektiğini ifade etti.
Yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemine vurgu yapan İl Müdürü LALE, “İlk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır. Bu yasadan faydalanmak için başvuruda bulunanların başvuru şartından sonra en önemli husus ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Yapılandırmada borçlarını peşin olarak ödemeyi seçen vatandaşlarımızın da 31 Mart 2021 tarihine kadar ödeme yapmamaları durumunda yine yapılandırmaları bozulacaktır.” şeklinde konuştu.


Genel Sağlık Sigortası borcu olan sigortalılarımızın ise 30 Nisan 2021 tarihine kadar ana para borcunun tamamını ödemesi halinde bu borca ilişkin gecikme cezası ve zammının silineceğini belirten İl Müdürü LALE, yapılandırma ile gelen büyük avantajın kaçırılmaması için kanunla belirlenen bu sürelere dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 1,937 total views,  45 views today

Next Post

DEVA PARTİLİ KADINLAR DANIŞTAY’A YÜRÜYEREK İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLME KARARININ İPTALİ İÇİN DAVA AÇTILAR

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına tepki gösteren DEVA Partili kadınlar parti Genel Merkez binası önünde buluşarak, kararın iptali için dava açmak üzere Danıştay’a yürüdüler. Yapılan basın açıklamasında “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı hukuka aykırıdır, yok hükmündedir. Tanımıyoruz!” dediler. İstanbul Sözleşmesi, tam adıyla “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp