Yardımseverler Derneği’nden anlamlı bağış

admin

Türkiye Yardımseverler Edirne Şubesi yardımlarına devam ediyor. Bugüne kadar çeşitli sosyal yardımları ile dikkati çeken Yardımseverler Derneği Üyeleri topladıkları yardımlarla 15 adet engelli arabası alarak Edirne Bedensel Engelliler Derneğine bağışladı.

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (6)

 

 

 

 

 

 

 

Başkanlığını Ayterim Ağaoğlu’nun üstlendiği derneğin Başkan Yardımcılığını Aysu Ay, Sekreterliği Beyhan Simer, saymanlığı Sevgi Önengüt, Vezneciliği Mine Benakman, üyelikleri Merih Şenveli, Rumeysa Eriten, lale Yardımcı ve Gürsel Sungur Ayşekadın cami yanından bulunan Bedensel Engelliler Derneği binasında yetkililere teslim etti. Teslim törenine Aile ve Sosyal Politika İl Müdürü Bilgin Özbaş’da katıldı.  Araçların teslim töreninde konuşan Yardımseverler Derneği Başkanı Ağaoğlu,

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (2)

 

 

 

 

 

 

 

YARDIMSEVERLER DERNEĞİ HER ZAMAN YARDIMA HAZIR

Türkiye Yardımseverler Derneği Edirne şubesi olarak her zaman muhtaç insanlarımıza yardımı ön planda tutuyoruz. Bir süre önce dernek olarak bir gezi düzenledik. Yemekler ve geziler tertipliyoruz. Oralardan elde ettiğimiz gelirle Engelli vatandaşlarımıza araba alalım dedik.  Bu yardımla 15 engelli çocuğumuza araba aldık. Biz her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız.

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (3)

 

 

 

 

 

 

 

Seve seve yardıma hazırız. Her zaman sizlerle beraber olacağız. Yönetimde olan arkadaşlarımızla birlikte bu önemli yardımı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda bizlere bağışta bulunan üyelerimize de teşekkür ediyorum. Biz bu tür yardımları her zaman yapıyoruz Ramazan ayında yiyecek paketi dağıtıyoruz. Ayrıca iki üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bunun dışında yardım talebinde bulunanlara yardıma devam ediyoruz. Hasta olan çocuklarımıza yardımlar yapıyoruz. Muhtaç ailelere yiyecek ve giyecek yardımı yapıyoruz. Bize yardım için gelenleri geri çevirmemeye çalışıyoruz. Okullara yardım sağlıyoruz. Trakya üniversitesi Hastanesinde tüp bebek için bir oda düzenledik. Mimar Sinan Ortaokulu’na bilgisayar aldık “ dedi.

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (5)

 

 

 

 

 

 

 

HER ZAMAN ENGELLİLER DERNEĞİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Bedensel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Sevinç Görçek ve Sekreter Mehmet Abdu, yardımları nedeniyle dernek üyelerine teşekkür etti. Bu tür yardımlar sayesinde engellilerin ihtiyaçlarının giderildiğini, bağışlanan bu sandalyelerin engelli arkadaşlarının ayakları olacağını belirttiler.

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (4)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü olarak, yaşlılar, engelliler ve çocuklar için her zaman desteğimizi sürdürüyoruz.  Biz bu konuda en büyük desteğimizi sivil toplum kuruluşlarımızdan sağlıyoruz. Edirne genelinde 2170 ağır engellimiz bulunmaktadır. Bunların bakımlarını üstleniyoruz. Ancak bu işi yerine getirirken sivil toplum kurumlarını her zaman yanımızda görüyoruz. Engellilerimizin yaşlılarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasında, yaşlılarımıza okullara ve tüm hayır kurumlarına yaptığınız katkılar nedeniyle kurumumuz adına teşekkür ediyorum. Yardımların az olması önemli değildi. Önemli olan yardımlar devam etsin. Biz Bedensel Engelliler derneğimizle birlikte çalışıyoruz. Bugüne kadar yapılan etkinliklerde beraber olduk. Bundan sonra da beraber olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha sonra ilk engelli sandalye yardımı 19 yaşındaki Melihcan Kocaoğlu’na verildi.

Yardımseverler Derneği'nden anlamlı bağış (1)

 148 total views,  2 views today

Next Post

Seçim dönemi vaatleri

Seçim günü yaklaştıkça her dönem olduğu gibi bakıyoruz yatırım ve temel atma törenleri de hız kazandı, daha önceleri gündeme gelmeyen hizmetler seçim yaklaştıkça hatırlanıyor. Her seçim öncesi yaşanılan halkın gözünü boyamak için kullanılacak yöntemler bir kez daha piyasaya çıkıyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ‘da Edirne’ye gelişinde beş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp