YAŞAGÖR “Bakkalların sorunları ihmal edilmemeli”

admin

süleyman yaşagör

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Süleyman Yaşagör gazetemize yaptığı açıklamada; “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, toplumda bugüne kadar olduğu gibi kavga, birbirini suçlama yerine birlik ve beraberliği sağlamak için herkese görev düşmektedir. Biz küçük esnaflar olarak halkımız arasında birlik ve beraberliğimizin sağlanması için her türlü destekte varız. Halkımızla ülkenin geleceğini dikkate alarak birlik ve berberliğin sağlanması için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bu arada ülke yönetiminde söz sahibi olanların da insanlarımızı ayrıştırıcı değil birleştirici alanlarındaki husumeti azaltıcı söylemler içinde olmaları gerekir. Bugüne kadar sürdürdükleri uzlaşmaz tavırlarına son vermeli. Bu yaklaşımın ülkemize sarar sağlamadığı anlaşıldı.

Bugünden sonra tüm demokratik kitle örgüt temsilcileri kendi temsil ettiği kitlelere de birlik ve berberlik içinde olma konusunda gayret göstermeleri gerekmektedir.

Bu olay gösterdi ki ülkemizde birlik ve beraberliğin sağlanması hayati önem taşıyor. Tam kuruluş temsilcilerimiz bu söylem etrafında kenetlendi.

Bunan yanında hayat devam ediyor.  Demokrasinin ön plana çıktığı bu günlerde meslek kuruluşları talepleri de gündeme gelir. Bugüne kadar bakkallar ve tekel bayileri esnaflarının sorunları dikkate alınmadı. Bu badireden sonra taleplerimizin gündeme geleceği inancındayız.

Bu arada sık sık gündeme getirdiğimiz Büyük marketler sorunu devam ediyor. Bu tür büyük işyerleri aslında o ilin sosyo ekonomik yapısına göre o yerleşim alanında zincir marketler açılmalı, kural bu olmalı. Bu konu ile ilgili Bakkallar ve tekel Bayileri Federasyonu Başkanı Bendevi Palandöken üst düzeyde çalışmalarını ve taleplerini sürdürdü. Bugüne kadar bir sonuç alınamadı. Bundan sonra bu tür işyerlerinin açılmasına bir kural getirilmesi inancındayız. Bu marketlerin sayısı o ilin nüfus oranına göre düzenlenebilir. Bizim önerimizde bu doğrultuda. Bu konuda o ilde yayan insanlar karar sahibi olmalı” dedi.

 

 

 

 78 total views,  2 views today

Next Post

DAĞDEVİR "tüm kurumlar lider sultasından kurtulmalı”

Edirneli çiftçilerden Cengiz Dağdevir yaptığı açıklamasında, tarım kesimi ve bunların yöneticileri hakkında açıklama yaptı. Dağdevir konu hakkında şunları söyledi; “Ülkenin başına gelen bu acı olaydan sonra siyasi partilerimiz bundan ders çıkarmalı partilerin yeniden yapılanması sağlanmalı, Siyasi partilerimiz ülkeni tüm kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak örgütlenmeye ihtiyaç vardır. Bunun için siyasi partiler yasanın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp