Yaşagör; “mahallemiz en gelişen mahalle olacak”

admin

Edirne merkez Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör,  mahallesinin gelişmeye açık bir mahalle olduğunu, önümüzdeki yıllarda mahalle nüfusunun hızla artacağını söyledi; Yaşagör,  “ Barutluk mahallesi gelişime en açık, gelecekte nüfus patlaması olabilecek bir mahalledir. Bilindiği gibi, Bel-Koop TOKİ arası, Kıyık Caddesi çıkışı, yeni imar alanı oldu. Bu çok büyük bir proje, çok geniş bir alan. gelecekte burasının en büyük mahallelerinden biri olacağını göstermektedir.

ZEKİ YAŞAGÖR

 

 

 

 

 

 

 

 

ASAYİŞ EN BÜYÜK SORUN

Mahallenin büyümesi ile birlikte sorunlar da beraberinde geliyor. Şu anda mahallemizdeki en önemli sorunlarının başında asayiş olayları gelmektedir. Bu konuyu yetkili mercilere defalarca ilettik ve iletmeyi sürdürüyoruz.  Edirne’de ‘Huzur Toplantıları’ düzenleniyor. Yakın zamanda tekrar böyle toplantıların yapılması gündeme geldi.

Bu konuyu Vali Beyimizle de görüştük. Tekrar organize edilerek huzur toplantıları yapılacak. Bu toplantıların yapılması kuşkusuz çok iyi, önemli olan bu toplantılardan sonuç alınmasıdır.

Toplantılarda gündeme gelen konuların gerçekleşmesi önem taşımaktadır. Vatandaşlar bize soruyor ‘toplantı yapıyorsunuz fakat değişen bir şey’  diyor.

Böylece vatandaşların güveni sarsılıyor. Bu konunun üzerine daha ciddi şekilde  gündeme gelmesini  ve uygulamaya geçilmesini bekliyoruz.

Bizim görevimiz yetkililere  bildirmek, fakat bir de bunun takipçisi olacağız. Bu arada mahallemizde başı boş gezen atlar konusu bir türlü çözüme ulaşmadı.

Biz bunu dile getirdiğimizde bize ‘bu sorun sadece sizde mi var’ diye tepkiler aldık. Aslında bu mesele Edirne’nin sorunu.

Nedendir bilinmez,  sadece biz bu konuyu gündeme taşıyoruz. Fakat diğer arkadaşlar bu konunun gündemde olmasını istemiyor. Benim önerim başıboş gezen atlardan bir kaç tanesinin satılması veya başka ile gönderilmesi, bu sorunun çözümü açısından etkili olacak. Böylece at sahipleri atlarının satılmasını önlemek için tedbir alacak ve hayvanlarını başıboş salmayacaklar.

Bir de Kıyık caddemizde otopark sorunu bulunuyor. Otoban şehir  merkezi bağlantısında olan mahallemizde otopark sorunu her geçen gün artış gösteriyor. Hamzabeyli sınır kapısından Edirne’ye giriş kapısı da buradan geçiyor.

Aslında Otopark sadece bizim değil, Edirne’nin genel sorunu. Bu konunun çözümü için geniş kapamlı projeler üretilmeli. Mahallemizde yıkık, kullanılmayan evlerin otopark olarak kullanılması talebimiz var. Bu orada mahallemizde olumlu çalışmalar da  oluyor. Mahallemizde yolların yapım çalışmaları başladı.  Barutluk Mahallemizde Özgecan Kadın Lokali açıldı. Bu  tesis bayanlarımız açısından önemli bir imkan yaratıyor. Burada bayanlarla ilgili kurslar veriliyor. Bu tesiste bayanlarımızın yararlanabileceği ücretsiz spor aletlerimiz var.  Bu arada halkımızın da mahalle sorunlarına ilgi duymasını bekliyoruz.

Mahallemiz sınırları içinde bulunan sizin de sık sık gündeme taşıdığınız Bel-_Koop ile TOKİ  arasındaki  karanlık yolda   halkımız geceleri  buradan geçme  konusunda   büyük sorunlar yaşıyordu. Özellikle TOKİ’den gelen bayanlar, bu yoldan geçerken çok tedirgin olduklarını söylüyorlardı.

Basınınızda yer almasından sonra bu konuyu Valimize ilettik. Şu anda Bel-Koop ile TOKİ arasında TREDAŞ tarafından aydınlatma çalışması başlatıldı.

Yol çevresine elektrik direkleri dikiliyor. Bu bölgede yapılan İmam Hatip Lisesinin inşaat çalışmaları sürüyor. Bilindiği gibi, daha önceleri de gündeme geldi TEM yolu arkasında 660 dönümlük bir alana Küçük  Sanayi Sitesinin geleceği gündeme gelmişti. Yine devlet kuruluşlarımızın buralara taşınması gündemdeydi. Bunun gerçekleşmesi halinde, Barutluk Mahallesi İlin en büyük mahallesi konumuna gelecektir” dedi.

 

 

 

 118 total views,  5 views today

Next Post

Emir, dur durak bilmiyor

AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, seçimlerin ardından ziyaretlerine devam ediyor. 4 Ağustos 2015 Salı gününü Keşan’a ayıran Emir sırasıyla; Keşan Kaymakamlığı, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü, Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı, 1923 Keşan Gençlik Spor Kulübü, Keşan Ticaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp