YAŞAGÖR, “uzun süreli tatiller esnafımıza zarar veriyor”

admin

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı  Süleyman Yaşagör, Bakanlar Kurulunca kabul  edilen 10 günlük tatilin esnaflara etkisi konusunda yaptığı açıklamada, böyle uzun dönemli tatillerin küçük esnafa  zarar yazdığını belirterek; “ Bu tür tatiller  mevsim nedeniyle daha ziyade turizm sektörüne yarar sağlıyor. Bu günlerde insanlarımız sahillere tatil yörelerine veya başka illere gidiyor, şehir içi iyice boşalıyor.

Böyle hallerde esnaflarımız zor durumda kalıyor, işleri iyice azalıyor,biz böyle uzun süreli  tatillere taraftar değiliz. Kısa süreli bayram tatillerine bir diyeceğimiz olamaz onlar kullanılabilir.

TURİZM  LOBİSİ ETKİLİ OLUYOR    

Turizm sektörünün lobi çalışmaları sonucu böyle bir tatil gerçekleşti. Bu sadece bu yıl için değil, daha önceki yıllarda da oldu. Uzun süreli tatil  sürekli hale getiriliyor.Böyle tatiller bizim işlerimizin çok daha azalmasına neden oluyor.

Bilindiği gibi yaz sezonu öğrencilerimiz yok. Yazlıkçılar da deniz kenarına gittiler, Edirne suyu çekilmiş değirmene döndü. İşlerimiz zaten kesat bayramlarda iş yapacağız diye düşünürken gelen uzun tatil bizim işlerimizi iyice azaltacak.

ÇEVRE ÜLKELERDEN GELENLER ASLINDA BAZI MUMULLER SATIYOR

Edirne’ye komşu ülkelerden gelen turistlerim bir bölümü yanlarında getirdikleri ürünleri pazarlıyor. Bu bizim  işimizi olumsuz etkiliyor. Bunlar bizim  paramızı almak amacıyla geliyorlar. Sınır kenti olmamız nedeniyle burada alkol ve tütün mamulleri satıyorlar.Bunların bize yararı olmuyor. Tabii bununla  gelen tüm turistleri kast etmiyorum.

İNANÇ TURİZMİU İÇİN GELENLER RAMAZAN AYINI TERCİH EDİYOR    

İnanç turizmi için şehrimize gelen turistler genellikle ramazan ayı ve Ramazan  bayramını  ayını tercih ediyor.

Kurban bayramında böyle bir beklenti olamaz. Yaz sezonunda özellikle yerli turistler  sahilleri tercih ediyor.Bundan bizler faydalanamıyoruz. Kısaca bu uzun tatil bizim işlerimize sekte olacak. Biz küçük esnaflar olarak bundan zarar göreceğiz” dedi

 

 

 166 total views,  2 views today

Next Post

GÜÇLÜ DEĞİL HAKLI OLAN KAZANMALI

Bir dönem insanlar güçlü derebeylerin, ağaların peşinde koştu. Onların bir dediğini iki etmedi. Onların sözlerini değişmez kural kabul etti. “ Peki, ağam, haklısın paşam” sözleri ile yönetenleri mutlu ettiler. Zamanla tahakküm edenlerin yeri değişti onların yerine sermaye sahipleri aldı şairin dediği gibi “ Devran yine ol devran sazlarda tel değişti- […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp