Yaşagör; “Yasaklar Esnafa Büyük Darbe”

admin

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri odası Başkanı Süleyman Yaşagör,4250 Sayılı Yasa ile uygulamaya giren içki  yasakları konusunda yaptığı açıklamada, bu yasakların bazı esnafların AVM’lerin kapatıldığı  saatlerde başlaması ile  esnafların yaşam koşullarının daha da zora gireceğini kaydeden Yaşagör şunları kaydetti; “içki yasağı 22-06 saatleri arasında uygulamaya konuldu. Bu saatlerde bakkal ve tekel bayilerimiz içki satışı yapamayacak. Bu saatler AVM’leri kapandığı saatler, esnaflarımızın iş yapacağı saatlere yasaklar getiriliyor.

tekel-vitrinleri-soguk-meze-dolabi-icki-raflari-sicak-kuruyemis--brtv-001_20613_1

Bilindiği gibi tekel ürünü satanlar bu ürünleri sattıkları için yıllık harç bedeli ödüyorlar. Turizm sezonunda yol çevresinde olan küçük esnafımız satışlarının yasaklanması ile müşterileri ile kavga etmek zorunda kalacaklar. Bu yasaklar ayni zamanda haksız rekabete de neden olacaktır. Ülkemizde en çok ÖTV bu ürünlerden geliyor. Yasa böyle uygulanırsa haksız rekabet gündeme gelir.

İçki yasağı nedeniyle getirilen cezalar çok yüksek, 20 bin lira ile 100 bin lira arasında değişiyor. Böyle uygulamalar yasaklar yerine eğitimle yararlı olur.

Küçük esnafımızın sonun hazırlanacak böyle bir uygulamanın yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Aksi halde bakkal ve tekel bayilerimiz işyerlerini kapatmak zorunda kalacak” dedi

 244 total views,  2 views today

Next Post

Rektör Prof. Dr. Yörük, 2013-Yılın Empati Ödülü’nü Aldı

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Projesi”ne, “2013-Yılın Empati Ödülü”nü verdi. Bu Empati Ödülü, “Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları” projesinin paydaşları olan kurumlara, 9 Eylül 2013 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2013 Dünya Psikolojik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp