YAŞAYANLARA FAYDANIZ YOK ÖLÜLERE HAYRINIZ OLSUN

admin

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de Meriç’te yaşanan mezarlık sıkıntısını gündeme getirerek, yeni mezarlık yeri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destek olmasını istedi.
Belediye’nin kendi kaynaklarıyla bu yeri yapmasının zor olduğunu belirten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Edirne ilimizin Meriç ilçesinde mezarlık yeri konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. Meriç Belediyemiz bu sorunun çözümü için yeni yer tahsisi ve mezarlık alanı yapımı için proje hazırlamıştır ancak AKP’den devraldığımız ve ekonomik olarak zor durumda bulunan Belediyemizin bu projeyi yapacak kaynağı yoktur. Bunun için Meriç Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne yardım talebinde bulunmuştur ancak şuna kadar talebe herhangi bir cevap verilmemiştir.

Benim buradan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a çağrım: Bir an önce Meriç Belediyemize, bütün projesi hazır bu iş için gerekli yardımı yapmasıdır. Mezarlıklarda bile partizanlık yapmayın. Esnafa, işçiye, çiftçiye, emekliye, işsize, öğrenciye yani yaşayan insanımıza bir hayrınız dokunmuyor, bari ölülülere bir hayrınız olsun.”

 1,454 total views,  8 views today

Next Post

EĞİTİM-İŞ’TE KONGRE HEYECANI

Edirne’de Atatürkçü çizgide olduğu bilinen öğretmen sendikası, Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası seçime gidiyor.Eğitim İş Sendikası, üyelerinin üstün sorumluluk duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp