Yaşlılara saygı haftası etkinliği başladı

admin

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI  ETKİNLİKLERİ  EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİNİN AÇILIŞIYLA BAŞLADI

18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne Merkez Huzurevinde kalan yaşlıların hazırlamış oldukları el ürünleri sergisinin açılışıyla başladı. Yaklaşık bir yıllık bir sürede usta öğreticileriyle birlikte hazırlamış oldukları sergi Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in eşi Melahat ŞAHİN ve  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ tarafından açıldı.

yaşlılar haftası (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çok sayıda ahşap boyama, hediyelik eşya, tablo ve el örgüsü giyim eşyalarından oluşan sergi, soğuk ve yağışlı havaya rağmen büyük bir ilgi gördü ve çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edildi.

Melahat ŞAHİN “-Yaşlılarımız huzurevinde güzel zamanlar geçirirken,  boş vakitlerini iyi değerlendirdiler. El emeği ve göz nuru ile çok güzel eserler ortaya çıkardılar. Ben kendilerini ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

yaşlılar haftası (1)

 

 

 

 

 

 

 

“Ömrünün en güzel yıllarını, vatanına, milletine ve ailesine hizmet ederek geçirmiş yaşlılarımıza, kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli ortamı hazırlamak hepimizin görevidir” diyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ “- Bizlere emanet edilen yaşlılarımızın, toplumsal hayattan kopmadan, daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için sürekli olarak sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler sürdürmekteyiz.  Amacımız kurum bakımındaki yaşlıların, yalnızlık duygusuna katılmadan insanlarla iç içe yaşamlarını devam ettirmeleri ve toplumsal hayattan kopmamalarıdır.

yaşlılar haftası (3)

 

 

 

 

 

 

 

Hafta münasebetiyle,  yaşlı yakınlarına ve Edirne’lilere seslenmek istiyorum. Yaşlısına sahip çıkmayan toplumların geleceğe güvenle bakma şansı yoktur.Hafta boyunca düzenleyeceğimiz etkinliklerde sizleri yanımızda görmek istiyoruz. Yaşlılarımıza bugün gösterilecek sevgi ve saygı , gelecek kaygımızı azaltacak ve yarınlara güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Yaşlılara saygının bir hafta ile sınırlandırılmaması yıl boyunca tüm haftaların yaşlılara saygı haftası olması dileğiyle , serginin açılmasına vesile olan herkese, Edirne’de Barınan Yaşlıları Koruma Derneğine, AVM yetkililerine, bizlere burada her türlü imkânı sağlayan esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Akşam saat 17.00 a kadar süren sergi, çok sayıda davetli ve vatandaş tarafından gezildi.

yaşlılar haftası (4)

 143 total views,  2 views today

Next Post

Urfa sıra geceleri müzik ekibi büyük ilgi gördü

İsmi Urfa ile anılan Sıra Geceleri; Ali Gencebay yönetimindeki müzik ekibinin Lalezar Restoranda yaptığı konser halkın beğenisini kazandı.  Gecede bölgeye has çiğ köfte yoğruldu ve halka dağıtıldı.  Geceye katılan yüzlerce vatandaş müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Geceye katılan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN yaptığı konuşmada, sanatçıların önünü kapatarak konuşma yaptığı için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp